3. Кешеру се разписа, а Моци си вкара автогол в последната контрола на Румъния преди Евро 2016 (ВИДЕО)

Комшиите разбиха Грузия с 5:1, трима от Лудогорец играха

Румъния победи Грузия с 5:1 в последната си проверка преди да открие Евро 2016 с мач срещу домакина Франция идния петък.

В спаринга, игран на Националния стадион в Букурещ, паднаха два автогола, а единият от тях бе дело на Козмин Моци, oстанал на терена през целия мач.

Централният бранител на Лудогорец вкара почетното попадение за съперника, а съотборниците му в българския клубен шампион Андрей Препелица и Клаудиу Кешеру се появиха като резерви, като последният оформи и крайното 5:1.

Иначе Адриан Попа откри резултата още във втората минута, а в третата Алекс Амисулашвили вкара в собствената си врата за 2:0.

Малко след почивката Николае Станку (’49) даде класически аванс на своите преди Моци да направи 3:1 в 68-ата минута, след като четири по-рано на терена се появи Препелица.

В 71-ата същото стори и Кешеру, а после друга резерва – Габриел Торже, се разписа в 80-ата минута, преди самият нападател също да реализира в 87-ата за 5:1,

Така Румъния загря подобаващо за Евро 2016, където освен с домакина Франция, ще играе в група с Албания и Швейцария.

Грузия се готви за стартиращите през септември световни квалификации.