3. Хофе с първа победа от средата на октомври (ВИДЕО)

Хофе с първа победа от средата на октомври (ВИДЕО)

Тимът надви Херта с 3:1 у дома

Хофенхайм стигна до първа победа от средата на октомври. Тимът победи с 3:1 у дома Херта Берлин в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Последният успех на Хофе в официален мач датира от 18 октомври когато беше преодолян Шалке в мач за Купата на Германия.

Хофенхайм се справи с берлинчани по убедителен начин, като до 51-вата минута вкараха три гола. Два от тях бяха дело на Андрей Крамарич от дузпи, докато Илас Бебу добави един. Домакините останаха с човек по-малко заради червения картон на Мунас Дабур, но Херта върна само един от головете чрез Стеван Йоветич.

Първата победа за Хофе след 15 мача без успех може да е ключова в битката за оцеляване. Отборът напусна зоната на изпадащите, като заема 15-ото място с 22 точки. Херта е 16-и с 21, колкото има Шалке.

В средата на първото полувреме Хофенхайм получи правото да изпълнява дузпа заради игра с ръка на Толга Цигерчи. Андрей Крамарич изпълни и вкара за 1:0.

Десетина минути преди почивката Филип Уремович също извърши нарушение в пеналта. Крамарич демонстрира желязна психика, като отново се нагърби и отново отбеляза.

В 51-вата минута Хофе направи решаваща стъпка към скъпоценните три точки с попадението на Илас Бебу, който беше намерен с центриране в наказателното поле, а завършващият му удар беше безупречен.

В 71-вата минута Мунас Дебур беше изгонен с директен червен картон и задачата за домакините се усложни. Те обаче имаха много сериозна преднина.

Чак в добавеното време на мача Херта Берлин върна един гол. Йоветич тръгна на индивидуален пробив и със страхотен удар от вътрешността на наказателното поле се разписа. Времето за гостите обаче свърши и Хофенхайм най-сетне излязоха от дупката

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)