3. Германия допусна шокираща загуба с 1:3 от Словакия под пороен дъжд (ВИДЕО)

Германия допусна шокираща загуба с 1:3 от Словакия под пороен дъжд (ВИДЕО)

Световният шампион поведе с дузпа на Марио Гомес, но после претърпя крушение за 1:3

Световният шампион Германия допусна сензационна загуба с 1:3 от Словакия в предпоследната си контрола преди Евро 2016.

На стадиона в Аугсбург всичко започна отлично за тима на Йоахим Льов, който поведе в 13-ата минута с гол на Марио Гомес.

Без много от лидерите си обаче, Бундестима допусна шокиращ обрат още до почивката. Вратарят Бернд Лено и бранителят Джошуа Кимих станаха дебютанти номер 70 и 80 в ерата на Льов начело на националния отбор.

Халфът на Наполи Марек Хамшик изравни в 41-ата, а в 44-ата нападателят на Виктория (Пилзен) Михал Дуриш направи 2:1.

Втората част се забави доста заради разразила се буря над стадиона, но започна изненадващо с трети гол за словаците, дело на игралия през пролетта в Милан Юрай Куцка.

Последната проверка на германския отбор е срещу Унгария на 4 юни, а на Евро 2016 Германия е в група с Украйна, Полша и Северна Ирландия.

Словакия очаква контрола със Северна Ирландия на 4 юни, а на Евро 2016 ще срещне с Уелс, Русия и Англия.