3. Фрайбург остава в битката за ШЛ с два бързи гола (ВИДЕО)

Фрайбург остава в битката за ШЛ с два бързи гола (ВИДЕО)

Те надвиха Волфсбург с 2:0 в мача от 33-ия кръг на Бундеслигатв

Фрайбург се наложи над Волфсбург с 2:0 на „Ойропа Парк Щадион“ в двубой от предпоследния 33-и кръг в Бундеслигата. Легендарният нападател на „орлите“ Нилс Петерсен вкара втория гол за тима в последния си двубой за клуба, докато първото попадение бе дело на Кристиан Гюнтер. Двата гола за Фрайбург бяха отбелязани в рамките на по-малко от четири минути в края на двубоя.

След този успех Фрайбург остава на 5-о място във временното класиране, но вече е с изравнени точки с Унион Берлин - 59, който е четвърти, но е с двубой по-малко. Волфсбург пък е на 7-а позиция с 49 точки.

През първото полувреме Фрайбург бе по-активният от двата отбора, обаче до чисто положение пред някоя от двете врати така и не се стигна.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Фрайбург, който даде резултат в 71-вата минута, когато Роланд Салай подаде за току-що влезлият в игра Кристиан Гюнтер, който овладя топката и шутира от средна дистанция. Топката рикошира в краката на Зебастиан Борнау и влята във вратата, пазена от Коен Кастелс.

Само четири минути по-късно Салай навлезе отдясно в наказателното поле, след което подаде ниско по земята успоредно на голлинията. Лукас Хьолер пропусна топката за Нилс Петерсен, който опъна за втори път мрежата на Кастелс.

Максимилиан Егещайн центрира отдясно в 76-ата минута, а в наказателното поле Лукас Хьолер засече, но топката премина над напречната греда.

Роланд Салай получи топката на десния фланг и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Нилс Петерсен бе забравен от защитата на Волфсбург и прати топката за трети път във вратата в 81-вата минута, но след проверка с VAR голът не бе зачетен.

Майнц удари новака Санкт Паули

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)