Челси прегази Евертън с 6:0, Палмър вкара четири (ВИДЕО)

"Сините" се върнаха в топ 10 след лекция срещу "карамелите"

Челси стигна до убедителна победа с 6:0 над Евертън в двубой от 33-ия кръг на Висшата лига. Големият герой за "сините" от Лондон в двубоя беше Коул Палмър, който вкара четири попадения.

В 13-ата минута Николас Джаксън подаде към Коул Палмър, който с хубав шут от дъгата на наказателното поле не остави абсолютно никакъв шанс на Джордан Пикфорд за 1:0.

В 18-ата минута Пикфорд успя да отрази удар на Джаксън, топката обаче стигна до Палмър, който с глава я прати във вратата за 2:0. В 29-ата минута Пикфорд сбърка с паса си и даде топката на Палмър, който с мощен изстрел от дистанция се разписа в опразнената врата и оформи своя хеттрик за по-малко от 30 минути.

В края на първата част Марк Кукурея центрира в наказателното поле, където Николас Джаксън овладя, завъртя се и прати топката в мрежата на Пикфорд.

В 61-ата минута Челси получи правото да изпълни дузпа. Играчите на Челси се сдърпаха кой да изпълни дузпата, като Нико Джаксън, Мадуеке и Палмър искаха да изпълнят. В крайна сметка зад топката застана Палмър, а това вбеси много Джаксън. Юношата на Манчестър Сити все пак прати Пикфорд в обратния ъгъл и вкара четвъртия си гол в двубоя.

В последната минута на редовното време Пикфорд изби топката след изстрел Бен Чилуел, но топката стигна до Алфи Гилкрист, а юношата на лондончани вкара първото си попадение с екипа на Челси.

Барселона пребори 10 от Валенсия след хеттрик на Левандовски (ВИДЕО)