3. Бербатов попари Тотнъм насред "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Бербатов попари Тотнъм насред "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Димитър Бербатов вкара победния гол за 1:0 в полза на Фулъм в лондонското дерби

Димитър Бербатов попари бившия си отбор Тотнъм и вкара победния гол за Фулъм при победата с 1:0 на „Уайт Харт Лейн”. Загубата бе първа за „шпорите” у дома от 3 ноември миналата година насам, а Фулъм записа победа навън за сефте от Нова година насам.

В лондонското дерби Тотнъм не показа по никакъв начин високите стандарти, които наложи в последните си срещи, и капитулира след 6 победи и 2 ремита в последните 8 мач на „Уайт Харт Лейн”. „Шпорите” бяха в серия от две поредни загуби след пораженията от Ливърпул в шампионата и от Интер в Лига Европа.

Димитър Бербатов водеше сам атаката на Фулъм, а зад него му помагаха Брайън Руис и Ашкан Дежага. Станислав Манолев не беше в групата за мача, а неговият заместник Саша Ритер даде паса за единствения гол в мача. „Котиджърс” записаха днес 4-ти пореден мач без загуба.

Бербатов и Йол се изправиха срещу бившия си клуб, а същото важеше за Клинт Демпси, който преди играеше на ”Крейвън Котидж”. Фулъм имаше само две победи като гост този сезон до момента.

Тотнъм контролираше играта през първата част, но рядко затрудняваше Марк Шварцер.

След 6 минути Гилфи Сигурдсон центрира от корнер, Коукър и Адебайор се разминаха, но Бейл стреля с глава, само за да види как Саша Ритер изчисти от голлинията.

Бейл и Дембеле разиграха добре, но Сигурдсон прати много неточно встрани от целта.

Руис намери Бербатов отдясно в края на първата част, благоевградчанинът опита остро центриране за Дежага, но Коукър изчисти преди иранецът да засече.

През цялата първа част последният пас липсваше в играта на Тотнъм.

Малко неща се промениха след почивката за домакините, но пък Фулъм нанесе своя смъртоносен удар чрез бившия любимец на „Уайт Харт Лейн” Димитър Бербатов.

Шварцер блокира Бейл смело с тялото си, а гостите поведоха в следващата атака.

Дежага елегантно финтира двама, изведе Ритер на десния фланг, Димитър Бербатов бе непокрит около малкото наказателно поле и майсторски отклони с десния крак в далечния ъгъл за 0:1 в 52-ата минута.

До края Тотнъм оказа натиск, но няколко геройски намеси на Марк Шварцер задържаха минималния аванс на Фулъм.

Сидуел можеше да вкара втори гол за гостите, но рикоширалият му удар бе спасен в последния момент от Уго Лорис. Хангеланд се измъкна при един корнер, но отблизо не успя да удвои аванса.

Дефоу засече пас на Коукър от крилото, но стреля право в Марк Шварцер. Адебайор пък скочи добре, но не успя да насочи към вратата с глава.

Дежага се провали след меко центриране на Руис, а Шварцер уби надеждите на домакините в самия край.

Бейл поднесе на тепсия отдясно за Джърмейн Дефоу, но австралийският страж спаси с гърди и чудотворно отнесе трите точки в другата част на Лондон.

Фулъм е десети с 36 точки, а Тонъм остава трети с 54, но ще бъде изместен при победа на Челси над Уест Хем в другото лондонско дерби днес.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени