3. Байерн Мюнхен се отърси и отново излезе пръв в Бундеслигата (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен се отърси и отново излезе пръв в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците надвиха с 2:0 Херта Берлин

Байерн Мюнхен се наложи над Херта Берлин с 2:0 в двубой от 30-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за баварците бяха дело на Серж Гнабри и Кингсли Коман. След този успех Байерн излезе на върха в таблицата, като изпреварва Борусия Дортмунд, който завърши наравно с Бохум по-рано в кръга.

Баварският гранд отново е на първа позиция в Бундеслигата с актив от 62 точки, на една от „жълто-черните“. Херта Берлин остава на дъното на таблицата с актив от 22 пункта и е на 6 пункта от безопасната зона.

Двубоят започна с натиск от страна на Байерн Мюнхен, но баварците не успяха да стигнат до чисто положение пред вратата на Оливер Кристенсен до 35-ата минута. Тогава Кингсли Коман се оказа на чиста позиция на границата на наказателното поле и шутира опасно, но стражът на Херта отрази по впечатляващ начин.

Кингсли Коман премина през бранител на Херта чрез дрибъл в 78-ата минута и навлезе в наказателното поле и шутира, но Кристенсен отрази, като Байерн получи правото да изпълни корнер.

Само минута по-късно Йозуа Кимих с дълго подаване от централната линия изведе Коман зад гърба на отбраната на берлинчани. Крилото на баварците необезпокояван овладя топката и я изпрати за втори път във вратата на Херта, с което подпечата успеха за своя тим, който отново е начело в Бундеслигата.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)