3. Аугсбург обърна Борусия М и влезе в топ 10

Аугсбург обърна Борусия М и влезе в топ 10

Гладбах остава зад днешния си съперник с 20 точки

Аугсбург се наложи над Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 на „Борусия Парк“ в мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига.

Аугсбург започна по-активно в първите минути от двубоя. Рубен Варгас можеше да даде аванс на баварците в 13-ата минута, когато се извиси, за да засече центриране в наказателното поле на Гладбах. Мориц Николас обаче направи изумително спасяване и отрази.

Борусия Мьонхенгладбах успя да излезе напред в резултата в 26-ата минута, когато след центриране от корнер Фин Дамен излезе неразчетено и топката се озова в краката на Алесан Плеа. Французинът центрира на втора греда, където Джордан Сибатчу засече в мрежата.

Аугсбург започна ударно второто полувреме, като успя да изравни с гол от съблекалнята. След по-малко от 120 секунди след началото на втората част, Кевин Мбабу бе изведен по десния фланг, а швейцарският национал веднага центрира около точката за изпълнение на дузпа, където Филип Тиц надскочи персоналния си пазач и реализира.

Блицкригът на Аугсбург продължи и в 51-вата минута гостите стигнаха до пълния обрат. Филип Тиц получи топката в наказателното поле на „жребчетата“ и отклони технично с пета за Рубен Варгас, който предостави топката за Арне Енгелс, чийто мощен удар порази целта.

След този успех Аугсбург вече има 21 точки в актива си, като си изкачва до 10-то място в Бундеслигата, докато Гладбах е на 12-а позиция с 20 пункта.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)