3. 72 секунди бяха нужни на Арсенал да победи Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

72 секунди бяха нужни на Арсенал да победи Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" постигнаха минимален успех в лондонското дерби

Отборът на Арсенал спечели лондонското дерби с Тотнъм, след като постигна успех с 1:0 на "Уайт Харт Лейн" в мач от 30-ия кръг във Висшата лига. "Артилеристите" отбелязаха единственото попадение в двубоя само 72 секунди след неговото начало, а негов автор бе Томаш Росицки. Това бе и най-бързият гол в дербито между двата отбора.

"Топчиите" започнаха с "гол от съблекалнята". Още във втората минута Томаш Росицки откри резултата с изключително красив гол. След бърза атака на гостите топката се оказа в краката на чеха на ъгъла на наказателното поле. Росицки не се поколеба да стреля и заби топката по диагонала.

В 15-ата минута Арсенал пропусна златна възможност да удвои. Окслейд-Чембърлейн излезе очи в очи с Лорис, успя да го прехвърли, но ударът му не намери очертанията на вратата. "Шпорите" отговориха с опасен удар на Адебайор, който мина на сантиметри над напречната греда.

В началото на втората част Насер Чадли пропусна да се възползва от грешка на Счесни, която можеше да се окаже фатална. След центриране в наказателното поле на "артилеристите" Счесни се сблъска с Адебайор и изпусна топката. Тя попадна в Чадли, който си отвори място за изстрел и стреля, но ударът му бе блокиран от Мертезакер, като полският страж не бе изобщо близо до голлинията си.

Десетина минути преди края Лорис спаси Тотнъм от втори гол. Касорла намери Мертезакер в наказателното поле, бранителят се обърна и стреля, но френският вратар с една ръка изби. Малко преди последния съдийски сигнал Адебайор пробва късмета си отдалече, но ударът му твърде лек и Счесни уверено улови.

Така Арсенал излезе на третата позиция, изравнявайки се по точки (62) с втория Ливърпул, но "артилеристите" имат доста по-лоша голова разлика. Така и двата отбора са на четири точки от лидера Челси. Сити се смъкна до четвъртата позиция. Тимът на Мануел Пелегрини има 60 точки, но е и с три мача по-малко от Челси. Тотнъм пък остават пети с 53 точки, на две пред Евертън, но "карамелите" са с цели два мача по-малко.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал