2. Други спортове
  3. Поляк спечели четвъртия етап от Обиколката на България

Поляк спечели четвъртия етап от Обиколката на България

От българите най-напред днес финишира Венцислав Венков

С финален спринт полякът Марцели Богуславски от отбора на Мазовше спечели четвъртия етап от Обиколката на България.

За 24-годишния Богуславски това е втора победа на българска земя, след като той триумфира и в пролога, с който бе даден старт на 69-ото издание на Обиколката. Полякът измина дистанцията от 138,8 километра от Сливен до Бургас за 3 часа, 18 минути и 18 секунди, като измъкна успеха в последните метри.

Втори с изоставане от една секунда остана лидерът в генералното класиране Франческо ди Феличе от тима на Галина Екотек Лукини. Това бе напълно достатъчно на италианеца, за да запази жълтата си фланелка. Трети с равно време с това на Ди Феличе остана друг поляк - Патрик Стош от тима на Востер.

От българите най-напред днес финишира Венцислав Венков от националния отбор на България, който остана на 6 секунди от резултата на Богуславски.

Лидер в класирането при катерачите е французинът Алекси Герен от австрийския отбор Форарлберг, а при спринтьорите зеленото трико облече унгарецът Жолт Ищлщекер от Епронекс.

Обиколката на България завършва в четвъртък със 159-километровия етап от Чирпан до Момчилград, който с обща денивелация от над 2200 метра.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България