2. Други спортове
  3. Мария Гроздева спечели 1-oто място на Държавното първенство

Мария Гроздева спечели 1-oто място на Държавното първенство

При мъжете на 10 метра пистолет първи е Самуил Донков от ЦСКА с 671,7 точки (575+96,7). Втори е друг състезател на ЦСКА - Николай Колев с 671,2 (570+101,2), а бронза остана за Димчо Манолов (АП-спорт) с 671,0 точки (573+98).

Мария Гроздева (НК Своге) очаквано спечели първото място на 10 метра пистолет (жени) на Държавното първенство с пневматично оръжие на стрелбището в Гео Милев.

Двукратната олимпийска шампионка не остави шансове на конкурентките си и с 484,1 точки (382 в сериите и 102,1 във финала) завоюва златния медал. Втора остана Моника Костова от СК Светкавица (Търговище) с 478,4 (381+97,4), а трета е Гинка Дачева (Снайпер) с 472,2 (376+96,2).

Сребро за България от Световното по вдигане на тежести за юноши и девойки

България стартира с три медала на Европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Рашин, Полша

Сестри Стоеви на полуфинал в Нидерландия, Стефани продължава и единично

Стефани Стоева се класира за полуфиналите на единично и на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия)

България завърши на 14-о място на Световната купа по шорттрек

Състезанието се проведе в Канада

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика