2. Други спортове
  3. Киприян Бербатов спечели турнир от веригата M-Тel Masters Junior

Киприян Бербатов спечели турнир от веригата M-Тel Masters Junior

Европейският шампион по шахмат Киприян Бербатов спечели първия турнир от детската верига M-Тel Masters Junior, който се проведе в Благоевград през уикенда, съобщиха организаторите на проявата за "Нов Спорт". 57 момчета и 23 момичета на възраст до 14 години се включиха в състезанието, организирано от агенция „Каиса чес мениджмънт” и Българската федерация по шахмат.

Европейският шампион по шахмат Киприян Бербатов спечели първия турнир от детската верига M-Тel Masters Junior, който се проведе в Благоевград през уикенда, съобщиха организаторите на проявата за "Нов Спорт". 57 момчета и 23 момичета на възраст до 14 години се включиха в състезанието, организирано от агенция „Каиса чес мениджмънт” и Българската федерация по шахмат. Те се състезаваха в общ турнир в 7 кръга по швейцарска система при контрола от по 20 минути на състезател за завършване на партията. Борбата бе много оспорвана и драматична и победителите бяха определени в последния седми кръг. В него един срещу друг застанаха представителят на домакините Киприан Бербатов от ШК „Виктори” и Александър Монев от СКШ „Локомотив” София. В цайтнота Бербатов успя да спечели и завърши с пълен актив от точки – 7 от 7 възможни. Той спечели купа, лаптоп и шахматни книги. Вторият турнир от веригата M-Тel Masters Junior ще се играе на 20 декември в Ямбол.

България завърши на 14-о място на Световната купа по шорттрек

Състезанието се проведе в Канада

Сестри Стоеви дадоха едва 13 точки на шведки

Българките се класираха на четвъртфинал в Нидерландия

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон