2. Други спортове
  3. Италианец спечели II етап от Обиколката на България

Италианец спечели II етап от Обиколката на България

Джовани Карбони над всички в отсечката от Троян до Казанлък

Италианецът Джовани Карбони от отбора на Джей Си Ел Укьо спечели втория етап от Обиколката на България – 108,3 километра от Троян до Казанлък.

Карбони се наложи в пряк сблъсък във финалните метри над чеха Якуб Отруба от Ей Ти Ти Инвестмънтс. Двамата успяха да се откъснат от основната група след преминаването на прохода Шипка и по спускането към Казанлък с преднина от около 30 секунди, която преследвачите им не успяха да наваксат до края. Карбони стратегически издебна Отруба, като остави чеха да води в заключителните километри и го атакува в последните 100 метра. Отруба нямаше краката, с които да отговори на финалния спринт на италианеца и трябваше да се примири с второто място.

На трета позиция начело на основната група пристигна италианецът Матео Малучели от Джей Си Ел Укьо. Малучели, който спечели първия етап в неделя и стартира с „жълтото трико“ на лидер на в генералното класиране, пристигна на близо половин минута зад съотборника си Карбони.

Така в генералното класиране двамата италианци са начело, като първи е Карбони, а втори е Малучели.

Обиколката на България продължава във вторник с третия етап. Той е с дължина от 180,5 километра от Казанлък до Бургас.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България