ПСЖ катастрофира у дома срещу Льо Авър, титлата все още не е факт (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха равенство 3:3

Пари Сен Жермен бе близо до голям гаф, но се спаси от загуба срещу закъсалия Льо Авър, който не успя да победи в мач от 31-ия кръг на Лига 1, завършил 3:3. Така парижани остават със 70 точки на първото място, докато вторият Монако има 11 точки по-малко при оставащи му 4 мача. Льо Авър пък има 29 точки и излезе от зоната на изпадащите, като заема 15-ото място във временното класиране.

Изненадващо, гостите поведоха в резултата на „Парк де Пренс“ в 19-ата минута, когато Еманюел Саби изведе Кристофър Опери на границата на наказателното поле, откъдето той със силен шут прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Кейлор Навас.

Парижани изравниха 10 минути след това, когато Уорън Заир-Емери намери Брадли Баркола в наказателното поле с прекрасен пас и 21-годишният нападател не сгреши и се разписа в мрежата на Льо Авър.

Гостите обаче не се смутиха от изравняването, а напротив – стигнаха до втори гол. Той падна в 38-ата минута, когато Лоик Него пусна хитър пас към Андре Аю, който се справи с футболист на домакините на границата на наказателното поле и с добре насочен удар не остави шансове на Навас, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата му.

Точно преди изтичането на час игра Данило Перейра фаулира Лоик Него в наказателното поле, като съдията се допита до ВАР и отсъди дузпа. Зад топката застана Абдулай Туре, който в 61-ата минута вкара трети гол за Льо Авър.

ПСЖ обаче не се примири със случващото се на терена и в 78-ата минута намали пасива си. Гонсало Рамош изведе Ашраф Хакими на добра позиция, като мароканецът за пореден път показа, че е много ефективен в атака, вкарвайки с удар по земята.

До края на мача възпитаниците на Луис Енрике бяха по-активни в атака и притиснаха своя гост, което им донесе трети гол в 5-ата минута на добавеното време, когато Гонсало Рамош вкара с глава за 3:3 след центриране но Канг-ин Лий и така спаси ПСЖ от загуба, като го доближи на точка от шампионската титла на Франция.