3. Зенит победи Литекс с минималното 1:0

Зенит победи Литекс с минималното 1:0

Носителят на Купата на УЕФА и Суперкупата на Европа Зенит (Санкт Петербург) победи Литекс (Ловеч) с 1:0 в контролна среща, която се играе на стадиона на най-популярния дубайски клуб “Ал Ахли”, съобщи „Дарик радио”. На мача присъстваха около 150 зрители, а единственото попадение в срещата реализира защитникът Александър Анюков още в 10-ата минута на двубоя.

Двубоят започна добре за Литекс, като в 6-ата минута Ивелин Попов центрира отлично, но Крум Бибишков с глава не успя да уцели целта. 4 минути по-късно десният бек на Зенит Анюков направи отлично двойно подаване със свой съотборник и с премерен удар направи безпомощен Голубович за 1:0. До края на първата част Денисов имаше добра възможност да вкара втори гол за Зенит, а в 35-ата минута Сандриньо бе изведен на добра позиция, но не успя да преодолее Малафеев.

На почивката Стоилов направи няколко промени в своя състав и в игра за Литекс се появиха Тодоров, Венков, Барт, Том и Емил Ангелов. Именно Бабангида в 53-ата минута изведе отлично бразилеца Том, той намери добре топката, но изстрелът му уцели лявата греда на вратата на Малафеев. Последваха още няколко много добри положения в полза на българския тим. Удар на Шандор не намери целта, а след добро изпълнение на пряк свободен удар от страна на Дока, Малафеев показа голямата си класа. Попов и Манолев също не успяха да преодолеят руския страж, а Тошко Тодоров се намеси отлично при удари на Фейзулин и Дани. В 87-ата минута Венци Бенгюзов от отлична позиция не успя да изравни резултата и Зенит победи Литекс с 1:0.

Състави на двата тима:

Литекс: 1. Голубович   16. Манолев   4. Петков   22. Николов   23. Занев   25. Кишишев   24. Шандор   10. Сандриньо   15. Дока   32. Попов   18. Бибишков.

Резерви: Тодоров, Барт, Венков, Ангелов, Том, Цветанов, Цветков, Бенгюзов, Диего.

Зенит: 16. Малафеев   22. Анюков   5. Дон Жин   4. Крижанац   14. Губочан   18. Зирянов   20. Файзулин   27. Денисов   44. Тимошчук   19. Дани   8. Погребняк

Резерви: Ширл, Семшов, Чонтофалски, Йонов

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)