3. ЦСКА победи Лудогорец в скучен мач под дъжда

ЦСКА победи Лудогорец в скучен мач под дъжда

"Армейците" се наложиха с 2:0 над новия хит в българския футбол, Платини и Грило с контузии

Отборът на ЦСКА постигна победа в първата си контролна среща на турска земя, изиграна в курорта Сиде. „Армейците” победиха с 2:0 тима на Лудогорец (Разград), за който това също бе първа контролна среща в Турция. Попаденията в мача паднаха в началото и в края на срещата. Още във втората минута Маркиньос реализира от дузпа, а в последната 90-а Лукас Трекаричи удвои.

Наставникът на „червените” Милен Радуканов използва два различни състава в двете полувремена, като единствено Йордан Минев остана на терена и след почивката. Грило и Платини, които влязоха в игра през втората част получиха контузии след едва 15 минути игра и бяха заменени принудително.

Срещата започна по чудесен начин за ЦСКА и още във втората минута Спас Делев бе спънат в наказателното поле на Лудогорец и главният рефер не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Маркиньос, който хладнокръвно отбеляза.

В последвата атака за разградчани бранителят Жеков разтресе напречната греда на вратата на „армейците”. Това бе една от малкото ситуации за отбора от източната „Б” група.

В оставащите минути докрая на първата част отборът на ЦСКА бе по-активен, но така и не успя да създаде много чисти голови положения.

Делев на два пъти бе извеждан сам срещу вратаря, но в последния момент топката му бе изчиствана от бранители на Лудогорец. Румен Трифонов също се опита да застраши вратата на разградчани, но без успех.

Най-сериозната ситуация за новия хит в българския футбол бе в 34-ата минута, когато атака на Тодор Колев бе спряна поради засада.

През втората част условията за игра бяха доста тежки, тъй като над терена в турския курорт Сиде заваля дъжд, а слабото осветление допълнително утежни ситуацията за футболистите.

Второто полувреме също не предложи много голови ситуации. По-сериозните опасности паднаха в заключителните минути на срещата.

В 81-ата минута Борис Галчев се опита да прехвърли от собствената си половина, излезлия напред страж на Лудогорец, но не успя в намерението си.

Четири минути по-късно младокът Станко Йовчев имаше отлична възможност да вкара първото си попадение с червената фланелка. Той бе изведен чудесно от Йовчев, но след това, при опита си да прехвърли вратаря на разградчани, не уцели вратата.

В последната 90-а минута, влезлият през втората част, Лукас Трекаричи направи резултата 2:0 с мощен удар от границата на наказателното поле.

Следващата контрола на „армейците” в Анталия е в неделя срещу тима на Черноморец Одеса.