3. Терек поряза и Славия – 2:1

Терек поряза и Славия – 2:1

След като преди броени дни успя да победи тима на Левски с 1:0, сега отборът на Терек (Грозни) надигра и Славия – този път с 2:1. Идолът на „белите” Благой Георгиев пък изведе руския тим с капитанската лента и за първи път се изправи срещу своя бивш клуб. Валентин Илиев и Флорентин Петре също бяха титуляри за Терек.

Още в самото начало на срещата Славия можеше да открие, но Павле Попара пропусна от изгодна позиция. В 9-ата минута Артуро от състава на Терек имаше шанс, но ударът му премина встрани от вратата. В 28-та минута руснаците направиха страхотен пропуск. Виктор Зенченков бе изведен на много добра позиция, но оставен непокрит, не успя да уцели вратата. Стигна се обаче до 35-ата минута, когато все пак Терек успя да поведе в резултата. Удар на Земченков рикошира в крака на Кавдански и успя да заблуди вратаря Господинов, който се метна в другия ъгъл – 0:1.

Руснаците започнаха по-добре втората част и можеха да вкарат втори гол, но удари на Панку преминаха над вратата. Петре също имаше добра възможност, останал сам срещу Господинов, но ударът му бе спасен от вратаря на „белите”. В 63-та минута Вълев от състава на Славия напредна към наказателното поле на Терек, вратарят Дикан излезе и го фаулира, за което получи червен картон. Въпреки това руският тим не остана с човек по-малко, като на мястото на Дикан влезе резервата Годзюр. В 75-ата минута Славия успя да изравни резултата. Славчо Георгиевски изведе с прехвърлящ пас Дубала, който премина вратаря и вкара за 1:1. Малко след това Благо Георгиев можеше да накаже бившия си клуб, но негов удар бе спасен от вратаря Господинов. В 84-та минута Вальо Илиев се бе включил при изпълнение на ъглов удар и бе съборен в наказателното поле, за което съдията отсъди дузпа в полза на Терек. Славчо Георгиевски оспорва решението на арбитъра и бе изгонен с червен картон, като на негово място влезе Богомил Дяков. Дузпата бе изпълнена от Даниел Панку, който с бомбен шут прати топката в средата на вратата за 1:2, с което оформи и крайния резултат.

0:1 Земченков 35’
1:1 Дубала 75’
1:2 Панку 84’

Славия: Господинов, Вл. Иванов (к), Морац, Кавдански, Дениран, Карлос, Попара, Димитров, Г. Иванов, Вълев, Ортега (Керчев, Николов, Дяков, Дубала, Георгиевски – ч.к.)

Терек: Дикан – ч.к., Амелянчук, Илиев, Смирнов, Земченков, Маргаритеску, Георгиев (к), Ги Есаме, Петре, Артуро, Бендз (Годзюр, Панку, Кобенко)