3. СЛЕД ОБРАТ: Славия е на полуфинал (ВИДЕО)

СЛЕД ОБРАТ: Славия е на полуфинал (ВИДЕО)

Кирилов донесе победата от дузпа

Славия е последният полуфиналист в турнира за Купата на България. Тимът на Златомир Загорчич спечели с 2:1 мачът между двата състава на стадиона в столичния квартал "Овча купел" след обрат. Дебют за "белите" направиха новите попълнения - Мартин Петков и Борислав Цонев, които се завърнаха скоропостижно от Украйна.

Място в предпоследната фаза на турнира си осигуриха още ЦСКА, Левски и Лудогорец. Жребият е на 4 март (петък) от 11.00 часа в Бояна.

Първата добра възможност в днешния мач се откри пред гостите от Стара Загора. В седмата минута опит за удар на Фал се отби в защитник и попадна в краката на Тунгара, който стреля силно, но право в ръцете на Светослав Вуцов. "Белите" отговориха моментално. Радослав Кирилов се освободи и пробва удар от малък ъгъл, но прати топката в аут.

В 26-ата минута Ради Кирилов прати топката в мрежата, но се оказа, че Тасев е бил в засада и попадението бе отменено. Малко по-късно неразбирателство в наказателното поле на гостите даде шанс на Йон Бакеро да се разпише, но той стреля в аут.

Берое поведе в 38-ата минута, когато Джонатан Перейра проби през центъра и чукна топката към Стив Фуртадо, който стреля по диагонала и топката придоби странна парабола, за да прехвърли Светослав Вуцов - 0:1.

Само три минути по-късно Славия успя да изравни. Тони Тасев, който бе забравен от защитата на заралии и останал сам срещу Генадий Ганев успя да се разпише за 1:1.

"Белите" стигнаха до обрат в 57-ата минута, когато Радослав Кирилов се разписа от дзупа. Именно капитанът на домакините проби по лявото крило и центрира в наказателното поле на гостите. Топката срещна ръката на Бен Юсеф и преразглеждане на ситуацията Станислав Тодоров посочи бялата точка.

В 64-ата минута след центриране от свободен удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Славия. Топката се озова в Бен Юсеф, който бе непокрит на около метър от вратата, но волето му излетя високо над вратата.

В 73-ата минута пък Давиде Мариани стреля мощно, Светослав Вуцов спаси, топката падна на крака на Абубакар Тунгара, но и неговият опит беше отразен от вратаря До края Слаявия успя да удържи аванса си и заслужено е на полуфинал.

СЛАВИЯ - БЕРОЕ 2:1

0:1 Фуртадо (38)

1:1 Тасев (41)

2:1 Кирилов (57-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 7. Йон Бакеро

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Карлос Соуза, 99. Омар Камара

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа