3. Славия загуби от Факел в контрола (ВИДЕО)

Славия загуби от Факел в контрола (ВИДЕО)

"Белите" отстъпиха с 1:2 срещу руския тим

Отборът на Славия загуби с 1:2 от Факел в поредната контролна среща, която се проведе в Турция.

Проверката стартира много добре за Факел. Още в 6-ата минута Роман Акбашев се разписа със силен удар от границата на наказателното поле. В 27-ата минута Борис Димитров пробва шут с десния крак от далечна дистанция, но кълбото прелетя далеч от целта. Малко по-късно "белите" направиха добра атака. Роберто Райчев се справи с двама бранители, след което центрира към Димитров, който с глава не успя да порази вратата на Факел.

В 43-ата минута Дарко Тасевски стреля майсторски от въздуха, но топката премина опасно близо до десния страничен стълб.

Най-сериозното положение за столичани дойде в 54-ата минута, когато Кристиян Стоянов направи страхотен пробив през центъра на терена, след което намери Борис Димитров, който не се поколеба да стреля, но топката се отби в горната греда.

Логичното се случи в 57-ата минута, когато футболистите на Златомир Загорчич изравниха резултата. Ертан Томбак центрира в наказателното поле към Борис Димитров, който с глава матира Илия Свинов.

В 68-ата минута Евгени Марков завърши бърза атака, с която руският състав отново поведе в резултата. В 79-ата минута Никита Ершов отправи фантастичен шут, който обаче се отби в горната греда. До края на мача руският състав имаше още няколко опасни ситуации, които обаче не завършиха с гол.