3. Славия с класика над Локо (София) след скандален червен картон (ВИДЕО)

Славия с класика над Локо (София) след скандален червен картон (ВИДЕО)

"Белите" са в топ 6 след три гола за 20 минути в Овча купел

Славия победи с класическото 3:0 Локомотив (София) във второто столично дерби от 22-ия кръг на efbet Лига. "Белите" и "железничарите" се бяха вкопчили в равностойна битка преди много спорен червен картон за Божидар Кацаров да наклони везните напълно в посока на Славия, който вкара трите си гола в рамките на 20 минути.

В първия четвърт час двата тима водеха битка в средата на терена, като не успяха да сътворят нищо по-интересно в предни позиции. В 17-ата минута Иван Минчев центрира от свободен удар към наказателното поле, като Йон Бакеро засече топката, но я прати встрани от вратата.

Четири минути по-късно при ново статично положение Ерол Дост свали топката към Емил Виячки, който стреля с глава над вратата.

В 33-ата минута Венцислав Керчев не успя да изчисти добре дълго подаване на играч на Локомотив, в битка за топката влязоха Пинсон и Георги Вълчев, като французинът успя да изпревари своя съперник, овладя кълбото и стреля към вратата на Вуцов, но неточно.

В 41-ата минута Владимир Семерджиев проби през центъра и комбинира с Вирджил Пинсон, който стреля неточно от малък ъгъл.

Първият точен удар през второто полувреме дойде в 58-ата минута, когато Давид Малембана пробва късмета си отдалеч, но Светослав Вуцов улови без проблеми.

В 63-ата минута Локомотив София остана с човек по-малко. Божидар Кацаров изпревари Людовик Соарес за топката и успя да я отиграе. Главният съдия Владимир Вълков реши, че Кацаров е извършил нарушение и му показа жълт картон, който бе втори за него.

Численото превъзходство на "белите" даде резултат само седем минути по-късно. Радослав Кирилов получи топката на лявото крило, навлезе навътре в наказателното поле, след което комбинира с Тони Тасев, който без затруднения реализира на празната врата с първия точен удар в мача за домакините.

Славия реши всичко в 88-ата минута, когато Радослав Кирилов пусна елегантно топката към Борислав Цонев, който излезе на добра позиция и с хубав удар по диагонала се разписа за 2:0.

"Белите" успяха да реализират и трето попадение само минута по-късно. Радослав Кирилов продължи да впечатлява и оформи своя хетррик от асистенции, след като пусна към Мартин Петков, който се разписа на празна врата за 3:0.

Така Славия събра 32 точки на шестото място в класирането, докато Локо (София) е на 13-то място с 19 пункта.

Славия - Локо София 3:0
1:0 Тасев 70
2:0 Борислав Цонев 88
3:0 Maртин Петков 90

Стартови състави:

Славия: Вуцов, ТОмбак, Виячки, Керчев, Соарес, Вълчев, Дост, Минчев, Кирилов, Добрев, Бакеро

Локомотив София: Любенов, Рапосо, Катсикас, Крачунов, Орачев, Семерджиев, Кацаров, Октавио, Митков, Малембана, Пинсон

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа