3. Славия пак загуби у дома, Берое с първа победа (видео)

Славия пак загуби у дома, Берое с първа победа (видео)

Славия записа втора поредна загуба на своя стадион, след 1:2 срещу Берое в среща от трети кръг на А група.

Старозагорският отбор от своя страна регистрира първи успех през новия сезон, но има и мач по-малко от останалите елитни състави.Феновете на „Овча купел” започнаха да зоват за оставка след поражението, като още не са виждали своя отбор да печели у дома. Славистите се наложиха мъчно в предишния си двубой с Миньор Перник, но като гости.Берое от своя страна стартира добре сезона, с точка срещу шампиона Литекс, и успех в София днес.

„Зелените” не показаха най-добрия си футбол, и на моменти се видя умора от тежкия цикъл мачове, които изиграха, но въпреки всичко надхитриха Славия, за да стигнат до трите точки.Двубоят започна двуостро, с атаки към двете врати, като малко по-добри положения имаше в полза на домакините. Това обаче се обърна срещу тях в 24-та минута, когато след центриране на Петър Димитров отдясно в пеналта на Славия, Йордан Петков се опита да изчисти топката пред Златинов, но вместо това я прати в собствената си врата.Малко след това гостите пропуснаха да удвоят преднината си, след неразчетено излизане на Стефано Кунчев.

Младият страж имаше доста проблеми в срещата, и от грешките на защитниците пред него не се получаваше нищо добро.Второто полувреме бе значително по-интересно, като Славия започна с натиск още след първия съдийски сигнал. Емил Велев направи и две смени на почивката, които раздвижиха играта и последваха няколко опасности пред Теодор Скорчев.В 71-та минута Радослав Бачев спъна Николай Божов в наказателното поле, и реферът, доста скромен в отсъжданията си до момента, даде дузпа за „белите”.

Дани Пеев застана зад топката и изравни резултата, макар че Скорчев хвана ъгъла.Много сериозна грешка в отбраната на Славия доведе до втори гол във вратата на „белите”. Виктор Генев и Стефано Кунчев не се разбраха кой да играе с топката, и опитният Станислав Бачев се възползва, за да я прати в мрежата в 79-та минута.

Смутени от късния гол и собствените си грешки, славистите не успяха да отреагират, и макар да се опитаха да търсят изравнително попадение, не стигнаха до такова и загубиха отново на свой терен, съобщава "Дарик".

След три кръга, Славия е на 11-то място с три точки, Берое има четири от два мача и е на шеста позиция.

Славия – Берое 1:2

(0:1) Петков 24’ (авт.)
(1:1) Пеев 72’ (д.)
(1:2) Бачев 79’

Славия:
Кунчев; Дяков, Петков (к.), Дениран (64’ Цачев), Генев; Дюлгеров (46’ Георгиев), Р. Димитров, Илиев; Пеев, Божов, Жуниньо (46’ Г. Иванов);

Берое:
Скорчев; Томаш, Тодоров, Бачев, Пенев; Велев, Костадинов, П. Димитров (89’ Младенов), Жеков (к.) (75’ Апостолов); Златинов, Христов (66’ Божанов);

Жълти картони: Генев, Илиев, Божов (С); Скорчев, Бачев (Б);
Стадион: „Славия", кв. Овча купел;
Съдия: Вихрен Манев;

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа