3. Славия надви Доростол при официалното си представяне (снимки)

Славия надви Доростол при официалното си представяне (снимки)

Кушев и Христов вкараха головете за "белите" при победата с 2:0

Отборът на Славия днес успя да постигне победа с 2:0 над Доростол (Силистра) при официалното представяне на отбора. Мачът от комплекса в "Овча купел" бе излъчен с коментар на живо в Novsport.com.

Срещата се игра на едно от помощните игрища на стадион "Славия" и бе зорко наблюдавана от боса на "белите" Венцеслав Стефанов, както и от президента на ПФЛ Стефан Капралов.

Като цяло момчетата на Емил Велев бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до победата в приятелската среща.

В 24-ата минута Мартин Кушев имаше добра възможност да открие резултата, след като засече хубаво центриране на Дениран, но стражът на гостите Димов успя да улови топката и да предотврати гол във вратата си.

Все пак обаче натискът на славистите даде така очаквания резултат и в 27-ата минута бившият ас на Амкар най после се разписа след грешка на стража на гостите Димов. Димов обърка едно подаване към центъра и Спас Георгиев успя да пресече.

Кушев получи хубав пас в наказателното поле от Спас Георгиев и от близо успя да подлъже вратаря на Доростол, за да вкара топката във вратата му.

В 45-ата минута славистите вкараха и второ попадение, дело на Миранда, но то бе отменено, тъй като бразилецът бе играл с ръка в ситуацията.

През второто полувреме Славия отборо демонстрира по-добра игра от своя противник и в 60-ата минута Георги Христов сложи край на интригата в мача, вкарвайки втори гол. Асистенция направи влезлият като резерва Николай Божов след страхотен рейд по лявото крило.

Бившият нападател на Левски и Висла (Краков) получи пас от Ники Божов на точката за изпълнение на дузпата и не сгреши.

Двайсетина минути след гола си Христов имаше шанс да вкара и второ попадение, но ударът му срещна страничната греда. До края на срещата домакините притиснаха своя противник, но до нови голове така и не се стигна.

СЛАВИЯ - ДОРОСТОЛ 2:0

Кушев 27'
Г. Христов 60'

СЛАВИЯ: 1. Кунчев, 35. Предев, 11. Молдованов, 3. Жозиас, 25. Дениран, 33. Баяно, 7. Илиев, 2. Миранда, 5. Георгиев, 19. Кушев, 10. Юруков;
Резерви: 26. Зарев, 6. Сечков, 20. Димитров, 18. Филипов, 44. Жуниньо, 77. Карасинкеров, 24. Цачев, 14. Васев, 17. Божов, 22. Генев, 9. Христов

ДОРОСТОЛ: 88. Димов, 25. Мартинов, 15. Николов, 24. Дамянов, 5. Маринов, 23. Дончев, 20. Димитров, 8. Бижев, 17. Ахмед, 4. Станев, 11. Беадиров
Резерви: 1. Димитров, 12. Йосифов, 7. Русев, 10. Методиев, 22. Осман, 14. Събев, 18. Богданов, 9. Ченешков

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа