3. Славия на четвъртфинал след 1:0 над Етър в динамичен мач (видео)

Славия на четвъртфинал след 1:0 над Етър в динамичен мач (видео)

Радо Димитров вкара единственото попадение на стадион "Ивайло" във Велико Търново

Елитният Славия се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Етър в динамичен двубой. Срещата се игра на стадион „Ивайло” във Велико Търново и бе ръководена от Таско Тасков. Единственият гол бе дело Радослав Димитров в 39-ата минута.

Срещата започна равностойно, но след първите 15 минути домакините осъществиха натиск и създадоха някои интересни ситуации пред вратата на Славия. В 29-ата минута Джаейоба бе изведен на страхотна позиция в наказателното поле на „белите”, но не успя да намери очертанията на вратата. Последва нов пропуск за бившия нападател на Левски, а в 36-ата минута Божов опита да притесни отбраната на Етър, но Костадинов съумя да се справи с него.

Така се стигна до 39-ата минута, когато Ради Димитров получи в наказателното поле и с премерен изстрел изведе столичани напред в резултата – 1:0.

Втората част стартира с по-добра игра на домакините, докато възпитаниците на Емил Велев търсеха възможностите си на контраатака. В 50-ата минута топката бе центрирана пред пеналта на „виолетовите”, където Божов стреля със задна ножица, но Димитров акробатично спаси.

След това положение домакините вдигнаха оборотите и в 63- ата минута Илиян Трифонов стреля мощно с десния крак от границата на наказателното поле, но Емил Петров се намеси страхотно и изби в корнер. 120 секунди по-късно Лапантов шутира над вратата на Славия, след Джаейоба му свали добре с глава.

Така се стигна до 80-ата минута, когато Джаейоба изведе резервата Антонов очи в очи с Емил Петров, но резервата не намери очертанията на вратата. До края столичани съумяха да запазят крехкия си аванс и така се класираха за четвъртфиналите на надпреварата.

Етър – Славия 0:1

0:1 Радослав Димитров 39’

Етър: 12. Димитров, 6. Кямил, 10. Петров, 5. Костадинов, 23. Ванков (к) (3. Мариян Иванов 71’), 19. Кушев (8. Трифонов 61’), 7. Христов (13. Антонов 79’), 29. Харлов, 20. Лапантов, 21. Джайеоба, 9. Аврионов

Славия: 12. Петров, 21. Дяков (к), 19. Барбоса, 2. Дреновички, 22. Генев, 7. Илиев (Антонио Павлов 88’), 33. Г. Иванов (Цачев 85’), 77. Пеев, 17. Божов, 9. Христов, 20. Димитров

Жълт картон: Аврионов (Етър); Богданов (Славия)

Стадион: „Ивайло”, Велико Търново

Рефер: Таско Тасков
Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа