3. Славия излъга Арда за място в Топ 6 (ВИДЕО)

Славия излъга Арда за място в Топ 6 (ВИДЕО)

Синът на легендата Бакеро донесе успеха на "белите"

Славия поледи Арда с 1:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Йон Бакеро вкаа попадението в 66-ата минута.

Първата опасност бе пред вратата на "белите". В 7-ата минута Ковачев намери Руменов в наказателното поле, който от своя страна попаде към Котев. Халфът стреля, но покрай дясната греда.

Последва игра между двете наказателни полета, а атаките на отборите рядко завършваха с изстрели към вратите. Това се промени в 40-ата минута, когато Кики шутира от 30 метра, а Вуцов без проблем улови. Левият бек на тима от Кърджали стреля още веднъж от далечна дистанция и в 44-ата минута, но този път не улучи вратата.

След почивката двата отбора продължиха да не създават кой знае колко положения, но в 66-ата минута Славия откри резултата. Това стори Бакеро, който овладя подаване на Кирилов отляво и след майсторско завъртане на 90 градуса простреля Луков с шут в долния ляв ъгъл.

В 72-ата минута Арда можеше да изравни. Резервата Коконов получи извеждащ пас отляво в наказателното поле и върна към Руменов, който от десетина метра уцели тялото на играч в бяло, а при добавката Ковачев шутира в аут.

СЛАВИЯ - АРДА 1:0

1:0 Бакеро (66)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 29. Гьоко Зайков, 77 . Георги Вълчев, 16. Кемело Нгуена, 20. Борислав Цонев, 10. Радослав Кирилов, 11. Кристиан Добрев, 4. Людовик Соарес. 7. Йон Бакеро

АРДА: 71. Мартин Луков, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа