3. Ще успее ли Славия да спре ЦСКА за Купата?

Ще успее ли Славия да спре ЦСКА за Купата?

"Армейците" се целят в единствения възможен трофей този сезон

Отборите на Славия и ЦСКА се изправят днес от 19,00 часа в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България. В другия полуфинал утре по същото време ще играят Лудогорец и Левски.

ЦСКА е действащ носител на трофея, но се намира в състояние на криза. Воденият от Стойчо Младенов тим е отбелязал само един гол в последните си пет мача, а в последните си две гостувания от първенството записа загуби с по 0:2 от пловдивските Ботев и Локомотив. В лагера на ЦСКА има напрежение и от Славия ще се опитат да се възползват, като вземат преднина преди реванша на 21 април.

Двубоят съвпада с 65-ия рожден ден на треньора Стойчо Младенов, който за трети път в кариерата си ще посрещне празника край тъчлинията. Младенов беше зарадван с добра новина преди двубоя. Централният защитник Томас Лам е възстановен и вече тренира, като се очаква да започне от първата минута. Той ще си партнира в центъра на отбраната с Мено Кох.

В титулярния състав ще се завърнат също Мухар и Жеферсон. Очаква се в трети пореден мач от първата минута да започне и Федерико Варела. Отдясно ще атакува Георги Йомов, а отряво се очаква появата на Греъм Кери. Атаката ще води Жорди Кайседо.

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа