3. Пирин победи изпадналия Спартак Варна (ВИДЕО)

Пирин победи изпадналия Спартак Варна (ВИДЕО)

"Орлетата" завършиха 11-ти в efbet Лига

Пирин победи с 2:0 у дома изпадналия от елита Спартак Варна в среща от 35-ия кръг в Първа лига. Успехът изкачи отбора от Благоевград на 11-то място в крайното класиране с актив от 34 точки.

Още в петата минута топката достигна до Вячеслав Велев след центриране от ъглов удар. Той намери Мартин Смоленски, който намери Даниил Кондраков и той с пета изпрати топката в мрежата за 1:0.

Последваха опити за по-добри изяви за варненци, които инкасираха второ попадение след малко повече от четвърт час игра. В 16-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира от корнер, Вячеслав Велев се измъкна от защитата на гостите и с глава прати топката в десния ъгъл на вратата на "соколите".

В средата на първата част Евандро подаде за Денис Баланюк, но вратарят Максим Ковальов спаси шута му.

До края на първата част Румен Руменов от гостите и Иван Тасев от домакините пропуснаха да се разпишат.

След почивката опит за гол на Бен Карамоко от Спартак беше париран от притичалия Андрей Йорданов. След точно един час игра Даниел Начев пусна за Жоао Марио, но вратарят Максим Ковальов се намеси решително.

До края на срещата Жоао Марио отново пропусна да реализира почетен гол за варненци, които вече бяха изпаднали от елита с 25 точки.

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа