3. Пирин и Славия с боево реми (ВИДЕО)

Пирин и Славия с боево реми (ВИДЕО)

"Белите“ изпревариха Левски след нервен мач с червен картон и 2 намеси на ВАР

Пирин и Славия не си вкараха гол в последния мач от 23-ия кръг на efbet Лига.

Срещата се игра в Благоевград и приключи при равенство 0:0, макар че домакините я завършиха с човек по-малко, защото в 67-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Светослав Дяков.

Двубоят на стадион „Христо Ботев“ предложи много битка и 9 официални предупреждения, а системата ВАР се намеси решително 2 пъти.

Първо, за да бъде отменена дузпа за гостите, а след почивката - гол на домакините заради засада.

След ремито Славия измести Левски от 5-ото място в класирането. „Белите“ и „сините“ имат по 33 точки, докато Пирин събра 24 на 11-ата позиция и вече е само на 1 от 10-ия Арда (Кърджали).

В началните минути Пирин започна с домакински натиск, но без да затрудни стража на Славия. В 5-ата минута Красимир Станоев центрира към наказателното поле, но топката мина покрай вратата на Вуцов. В 9-ата минута Тони Тасев пробва силен изстрел от дистанция, но прати топката над вратата.

В 17-ата минута Емил Виячки се намеси решаващо, спирайки атака на Пирин. Първият жълт картов в мача получи в 20-ата минута Светослав Дяков.

Секунди по-късно Славия удари греда. Тони Тасев стреля от пряк свободен удар и след рикошет от гърба на Красимир Станоев топката се удари в гредата, пазена от Янко Георгиев.

В 26-ата минута Светослав Вуцов направи страхотно спасяване с крак при удар на Красимир Станоев. В 29-ата минута Георгиев изби топката при удар на Мартин Петков, топката стигна до Борислав Цонев, който падна в наказателното поле - Красен Георгиев, първоначално свири дузпа, но при намесата на ВАР се видя, че Цонев е бил в положение на засада.

В 39-ата минута топката се удари в страничния стълб, след което стигна до Станислав Костов, той я прати във вратата на Вуцов. Нападателят на "орлите" обаче бе в засада, която бе потвърдена след разглеждане на ситуацията с ВАР.

Така почивката дойде при нулево реми, а 2 минути след нея Славия имаше шанс, след като Цонев центрира от свободен удар и тя стигна до Ради Кирилов, който стреля, но Георгиев спаси.

Пирин отговори в 56-ата минута, когато Станоев намери Костов, ала неговият изстрел с глава мина покрай вратата.

В 60-ата минута Вуцов не позволи на Иван Тасев да го преодолее, а в 67-ата „орлетата“ останаха с човек по-малко.

Ветеранът Светослав Дяков получи втори жълт картон и бе изгонен, а претенциите на домакините останаха неуважени, защото при второ официално предупреждение системата ВАР не се използва.

След това Славия опита да натисне, но трудно стигаше до чисти голови положения. В 73-ата минута Кристин Добрев подаде към Мартин Петков, чието центриране бе засечено от Камело Нгуена, но Георгиев улови без проблеми.

Пет минути преди края на редовното време Славия пропусна още една възможност след удар покрай вратата от 10-ина метра, а малко по-късно Красимир Станоев от Пирин се контузи и напусна принудително терена.

До края обаче голове не паднаха и така двата отбора поделиха точките.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пирин: Янко Георгиев, Христофор Хубчев, Красимир Станоев (90-Даниел Иванов), Светослав Дяков, Спас Георгиев, Иван Тасев (70-Венцислав Бенгюзов), Стилиян Николов, Юлиян Попев, Станислав Манолев, Преслав Йорданов (90-Ивайло Тодоров), Станислав Костов (70-Антон Карачанаков);

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Георги Вълчев, Кемело Нгуена (82-Иван Минчев), Борислав Цонев (82-Йон Бакеро), Тони Тасев (55-Кристиян Добрев), Радослав Кирилов, Мартин Петков;

Пирин Благоевград - Славия  0:0

Червен картон: Светослав Дяков от Пирин (67)

Жълти картони: Светослав Дяков, Станислав Костов, Христофор Хубчев, Станислав Манолев, Венцислав Бенгюзов (Пирин), Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Иван Минчев (Славия)

Главен съдия: Красен Георгиев

Стадион: "Христо Ботев".

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа