3. НАЙ-ПОСЛЕ! Славия с първа победа в Турция

НАЙ-ПОСЛЕ! Славия с първа победа в Турция

Синът на Бакеро с гол за белите при 3:2 срещу Мура

Отборът на Славия победи Мура с 3:2 в четвъртата контрола на "белите" в Турция. Радослав Кирилов откри резултата с глава още в 4-ата минута. Словенците изравниха в 9-ата чрез Ципот, но малко след това Йон Бакеро (12) отново даде аванс на своя тим. След като измина четвърт час игра Хорват възстанови равенството в сблъсъка за втори път. В 20-ата минута Иван Минчев се разписа от дузпа.
Славия започна мача по отличен начин и откри резултата още в четвъртата минута. Йон Бакеро центрира към наказателното поле, където капитанът Радослав Кирилов засече кълбото в мрежата на противника.
Радостта на "белите" обаче не продължи дълго, след като само 5 минути по-късно Мура възстанови равенството. Словенците изсипаха към пеналтерията балонна топка от фал, а Кай Ципот се извиси над всички и засече във вратата на Вуцов.
Само няколко секунди по-късно столичани отново излязоха напред в резултата. Радослав Кирилов получи подаване в наказателното поле и намери по страхотен начин Йон Бакеро, който само трябваше да подложи крака си и да довкара топката от непосредствена близост.
Отговорът на Мура отново не закъсня. "Белите" сбъркаха при изнасянето на топката, а Томи Хорват се възползва от това. Той стреля технично извън наказателното поле, а кълбото влетя неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.
В 20-ата минута Кристиан Добрев бе фаулиран в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Иван Минчев се нагърби с изпълнението на наказателния удар и хладнокръвно изпрати противниковия вратар в обратния ъгъл - 3:2.
В 33-ата минута футболист в черно-бяло опита да изненада Вуцов с изстрел от малък ъгъл, но стражът на Славия прояви рефлекс и се намеси по много добър начин.
Второто полувреме започна равностойно, а в 60-ата минута футболист на Мура получи директен червен картон, след като извърши грубо нарушение в гръб срещу Кемело Нгуена.
10 по-късно словенците бяха близо до това отново да изравнят, но мощният изстрел от дистанция срещна горната греда.

СЛАВИЯ 3:2 Мура
1:0 Кирилов (4)
1:1 Ципот (9)
2:1 Бакеро (12)
2:2 Хорват (15)
3:2 Минчев (20) дузпа

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 77. Вълчев, 37. Керчев, 4. Соарес, 73. Минчев, 5. Атанасов, 16. Нгуена, 11. Добрев, 10. Кирилов (К), 7. Бакеро

Мура: 99. Залокар, 2. Ципот, 30. Горенц, 3. Пучко, 9. Марушко, 11. Коус, 23. Щурм, 14. Лорбек, 10. Хорват, 19. Мулахусейнович, 8. Бобичанец

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа