Нафтекс бие Сливен в контрола

Отборът на Нафтекс победи с 1:0 гостите от Сливен в контролна среща, която се игра на стадион „Лазур” пред около 200 души.

Отборът на Нафтекс победи с 1:0 гостите от Сливен в контролна среща, която се игра на стадион „Лазур” пред около 200 души. Единственото попадение в мача е дело на Деян Христов от дузпа, обяви официалният сайт на „зелените”.
Момчетата на Алекси Желязков започнаха силно и още в 6-та минута застрашиха вратата на Павел Виданов с опасен шут на Иван Цанков. Ударът, обаче мина покрай гредата. Футболистите продължиха своите атаки, но така и не стигнаха до гол, тъй като Христов и Спасов пропуснаха да се разпишат. Сериозен пропуск направи и Светлин Симеонов във 33-та минута, който отправи великолепен диагонален шут, но топката се удари в гредата.
До почивката и двата отбора не успяха да стигнат до точно попадение. Такова все пак беше реализирано в 59-та минута, когато Христов бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на гостите и съдията отсъди дузпа. Христов не се поколеба и резултатът беше открит – 1:0.
Футболистите от Сливен се хвърлиха още по-настървено да изравняват резултата, но не успяха да реализират точно попадение. Мисията им стана почти невъзможна, когато Коста Янев получи директен червен картон за нарушение без топка срещу Диян Лефтеров.
Домакините също направиха няколко пропуска и така контролната среща приключи 1:0.