3. НА ЖИВО: Ботев Пд - Славия 1:0

НА ЖИВО: Ботев Пд - Славия 1:0

Следете тук битката на "Колежа"

Ботев Пловдив се изправя срещу Славия в мач от осмия кръг на еfbet Лига. Срещата е днес от 18:45 часа на стадион "Христо Ботев".

"Канарчетата" се намират в отлична форма от началото на сезона. Отборът на Душан Керкез заема трето място във временното класиране с 22 точки.

В последния кръг тимът победи с 1:0 у дома Левски. В същото време Славия е на 11-о място с 11 точки. "Белите" прекъснаха дълга негативна серия с успех с 1:0 над Черно море преди паузата в първенството.

--------------------

След само три минути игра Ботев Пловдив имаше шанс да отбележи. Укаки и Корошец комбинираха добре в наказателното поле, но успоредно подаване на №4 от състава на "канарчетата" не бе засечено от никого.

Около 10 минути след началото домакините имаха претенции за дузпа в две различни ситуации. Първо Попов бе побутнат в гръб от Зеедорф, в чиято ръка се удари и топката. Минута по-късно Мартин Георгиев спря топката с ръка при изстрел на Балоянис от средна дистанция. И в двата случая Гинчев бе категоричен, че няма основания за наказателен удар.

След точно час игра резултатът бе открит. Николай Минков реши да пробва рефлекса на Николай Кръстев отдалеч и в крайна сметка успя да го изненада. Вратарят на Славия не съумя да хване наглед неособено тежкия изстрел на Минков и топката влетя в мрежата му - 1:0.

Срещата в Пловдив ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК

Ботев Пд - Славия 1:0
1:0 Минков 60

Стартови състави:

Ботев Пловдив: 1.  Ханс Кристиян Бернат, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис, 28. Янис Карабельов, 88. Ален Корошец, 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов, 40. Кристиан Нвачукву, 91. Вини Трибуле

Славия: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев, 22. Куентин Зеедорф, 19. Чунг До, 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев, 18. Кристиян Балов, 9. Цветелин Чунчуков, 7. Денислав Александров

Спортист (Своге) се размина с победата над Етър на "Ивайло" за броени секунди

Двата тима така и не се победиха

Сектор "Г": След всеки понесен удар удряме два пъти

Както е известно, "червените" преклониха глава от "сини" с попадение на Кристиан Макун в края на срещата

Треньорът на Левски бе много доволен от успеха над ЦСКА

Сираков: След почивката имаше само един отбор на терена, победата ни е напълно заслужена