3. Лудогорец има да си връща на Славия

Лудогорец има да си връща на Славия

Срещата е днес от 17:30 часа

Шампионът Лудогорец е домакин на Славия в 21-ия кръг на efbet Лига. Разградчани изглеждат преобразени през пролетта и вече записаха две победи като гост под ръководството на новия си наставник Анте Шимунджа - 4:0 срещу Арда и 2:1 срещу Черно море. Отборът няма право да се отпуска, защото преднината му пред преследвача ЦСКА - София е само 1 точка.

В Лудогорец със сигурност не са забравили, че една от четирите им загуби през сезона беше именно срещу Славия. Красив гол на Тони Тасев донесе успех с 1:0 на “белите”, които не се огънаха, въпреки че почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко след червения картон на младока Мартин Георгиев.

Славия започна 2022 година с поражение от ЦСКА - София с 2:3. “Белите” поведоха в началото на второто полувреме, но после получиха три гола за четвърт час, а по-лошото беше, че ветеранът Георги Петков се контузи и беше откаран в болница. За щастие, 45-годишният страж вече е добре и декларира, че още не му е минавала мисълта да се отказва от футбола.

За мача днес под рамката ще се завърне Светослав Вуцов, който изтърпя наказание. Йон Бакеро отново ще води атаката, а зад него ще са бързите Радослав Кирилов, Тони Тасев и Крис Добрев. Емил Виячки и Ертан Томбак са наказани, а Емил Стоев и Дарко Тасевски още са контузени.

Лудогорец ще бъде без възстановяващите се от травми Антон Недялков и Шакийл Пинас. Новото попълнение Матиас Тисера е в групата, но няма да е титуляр. В предни позиции ще започне Пиерос Сотириу, а по крилата ще нападат Кирил Десподов и Спас Делев.

Славия е един от отборите, които често съумяват да се противопоставят на Лудогорец. Балансът от последните 6 мача между съперниците в първенството е абсолютно изравнен - две победи за “белите”, два успеха за разградчани и две равенства.

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа