3. Лудогорец и Васлуй завършиха 1:1 в контрола с три червени картона

Лудогорец и Васлуй завършиха 1:1 в контрола с три червени картона

Родният елитен Лудогорец (Разград) завърши 1:1 в контрола срещу румънския Васлуй, където играе българинът Живко Миланов. Срещата се игра в австрийския град Инсбрук, където двата тима са на подготовка, а бившият бранител на Левски игра цял мач за своя отбор.

Родният елитен Лудогорец (Разград) завърши 1:1 в контрола срещу румънския Васлуй, където играе българинът Живко Миланов. Срещата се игра в австрийския град Инсбрук, където двата тима са на подготовка, а бившият бранител на Левски игра цял мач за своя отбор. Мачът бе доста нервен и груб, като в него съдията показа цели 3 червени картона – за Колев и Минев от Лудогорец и за Бело от Васлуй.

Двубоят започна нервно от самото начало и още в 34-ата минута българите останаха с човек по-малко, след като Йордан Минев влезе яростно в краката на играч на румънците. Само 5 минути по-късно обаче, възпитаниците на Ивайло Петев излязоха напред в резултата след хубав гол от около 25 метра на Димо Бакалов.

През втората част напрежението продължи да ескалира и в 50-ата минута Васлуй също остана с 10 души, след като Бело влезе в саморазправа със Станислав Жеков. Само 10 минути по-късно и капитанът на Лудогорец – Тодор Колев, пое преждевременно към съблекалните заради сдърпване с противников играч.

До края на мача Васлуй наложи натиск, който все пак даде резултат в 80-ата минута, когато Змею оформи крайното 1:1.

По-рано днес Лудогорец пък се наложи с 4:3 в друга контрола срещу друг румънски тим – Спортул.
НА ЖИВО: Хебър - Крумовград 0:0

Следете с NOVSPORT.COM

Левски с подробности за билетите за мача с Пирин

От Левски обявиха подробности относно продажбата на билети за мача срещу Пирин (Благоевград) от турнира за Купата на България