3. КОШМАР ЗА СЛАВИЯ: "Белите" отнесоха "петица" от украинци (ВИДЕО)

КОШМАР ЗА СЛАВИЯ: "Белите" отнесоха "петица" от украинци (ВИДЕО)

Дебют направи вратарят Стефан Дафовски

Славия претърпя тежка загуба в трета си контрола от началото на зимната подготовка "Белите" паднаха с 0:5 от украинския Металист (Харков) на спортния комплекс "Хане" в Сиде, Турция. Преди 4 дни тимът на Златомир Загорчич отстъпи с 0:3 на полския Стал (Миелец), а в първата си проверка, която се състоя в България, столичани победиха с 3:1 Хебър в Пазарджик.

В днешния двубой дебют за Славия направи Стефан Дафовски, който замени Светослав Вуцов на вратата през втората част.

Украинците поведоха още в четвъртата минута. Педлепенец бе изведен очи в очи със Светослав Вуцов и пусна топката под плонжа на вратаря на "белите". Полович час след началото Мартин Георгиев извърши нарушение пред границата на наказателното поле. Маилтон изпълни прекия свободен удар, а топката се отби в напречната греда.

В 39-ата минута Нгуена опита да изненада вратаря на Металист с изстрел от далеч, но без успех. До почивката столичани потърсиха изравнителното попадение, но такова не падна и украинците се оттеглиха с гол аванс.

Отборът от Харков удвои още преди да са изминали 60 секунди от втората част. Педлепенец центрира към Рязанцев, който стреля от движение и прокара топката между раката на Светослав Вуцов - 0:2.

В 53-ата минута Мизюк се оказа на точното място и с удар извън наказателното заби третия гол. Малко по-късно украинците стигнаха и до четвърто попадение. Артур Мурза се извиси над всички при корнер и с глава прати топката във вратата на Славия.

В 78-ата минута Едуард Сарапий получи центриране отдясно, добре пое топката в наказателното поле и направи безпомощен появилия се от резервната скамейка Стефан Дафовски - 0:5.

В последната минута от добавеното време Радослав Кирилов стреля много опасно от пряк свободен удар, но топката се отби в напречната греда.

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа