3. Efbet Лига се изкачи в ранглистата на УЕФА

Efbet Лига се изкачи в ранглистата на УЕФА

Класирането се базира на представянето на отборите от всяка лига в турнирите по егидата на централата

УЕФА публикува ранглистата на първенствата за сезон 2022/23. То е съставено на база представянето на отборите от всяка лига в турнирите по егидата на европейската футболна централа.

Родната efbet Лига заема 25-о място в Европа. Това е сериозно подобрение на представянето от 2021/22, когато българското първенство е 30-о. То се дължи основно на пробива на Лудогорец до плейофната фаза преди елиминациите в Лигата на конференциите.

Впечатление прави, че традиционно силното испанско първенство е четвърто, след като почти всички тимове от Иберийската страна, с изключение на победителя от Лига Европа Севиля, се провалиха.