3. Ботев (Враца) би Славия в 96-ата минута (ВИДЕО)

Ботев (Враца) би Славия в 96-ата минута (ВИДЕО)

„Зелените“ спряха по най-драматичния начин серията си от 6 загуби

Ботев (Враца) победи у дома Славия с 2:1 след гол дълбоко в добавеното време на резервата Виктор Василев.

Така "зелените" постигнаха първия си успех през годината в последния кръг на редовния сезон в efbet Лига и спряха негативната серия от 6 поражения през календарната 2022-ра.

„Белите“ остават шести с 36 точки, докато „зелените“ финишират 13-и с 22 пункта, след като поведоха чрез капитана си Юлиян Ненов в средата на първата част. После Гьоко Зайков изравни, за да се стигне до драмата в 96-ата минута.

Официален дебют за гостите записа вратарят Николай Кръстев, а първия удар към него дойде още в 102-ата секунда.

Отправи го капитанът на врачани Юлиян Ненов, от 20-ина метра, но доста слаб и неточен.

Славия отговори в 5-ата минута, когато Иван Минчев центрира отляво и Тони Тасев засече с глава, но твърде балонно и право в ръцете на Красимир Костов.

В 11-ата минута домакините бяха на сантиметри от гола, след като отново Юлиян Ненов стреля от границата на пеналта, но нямаше късмет, тъй като нацели напречната греда.

Десет минути по-късно обаче капитанът на Ботев откри резултата. Той бе изведен зад гърба на „бялата“ защита и се разписа с прецизен диагонален изстрел по земя – 1:0.

Пет минути преди почивката Красимир Костов изпусна една топка след наглед безобиден удар на Йон Бакеро, но след това я улови само миг преди тя да пресече голлинията.

Секунди след това вратарят на врачани се реабилитира със страхотно спасяване след изстрел на Радослав Кирилов, за да дойде почивката при 1:0.

Скоро след нея Чавдар Ивайлов от Славия пробва шут с левия крак, но далеч от целта, а впоследствие играта се накъса заради редица нарушения, довели до няколко жълти картона.

Малко след изтичането на първия игрови час пък Антонио Георгиев опита много красиво изпълнение със странична ножица, но стреля над вратата.

Не след дълго домакините вкараха гол, ала играта бе спряна заради нарушение в атака, а в 70-ата минута допуснаха изравняване.

То стана факт след корнер, при който над всички в пеналта бе защитникът Гьоко Зайков, който възстанови статуквото с дебютния си гол за Славия - 1:1.

След това и двата отбора имаха по една добра възможност да вземат пълния комплект от точки, за да се стигне до 6-ата минута на добавеното време, когато резервата Виктор Василев вкара много красиво попадение от границата на наказателното поле и донесе успеха на Ботев.

Това сложи край на серията от шампионатни 6 загуби на домакините през календарната година.

БОТЕВ (ВРАЦА) – СЛАВИЯ 2:1
1:0 Юлиян Ненов (21)
1:1 Гьоко Зайков (70)
2:1 Виктор Василев (90+6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов, 22. Диего Фераресо, 18. Илия Миланов, 3. Луиз Фелипе де Соуза Соарес, 77. Мартин Николов, 24. Стефан Гаврилов, 6. Антонио Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 28. Красимир Тодоров, 94. Юлиан Ненов (к), 15. Мирослав Маринов;

Треньор: Ивайло Димитров;

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 18. Димитър Стоянов, 29. Гьоко Зайков, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 5. Мартин Атанасов, 16. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев, 10. Радослав Кирилов (к), 88. Тони Тасев, 7. Йон Бакеро;

Треньор: Златомир Загорчич.

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа