3. Ботев (Пд) с първи успех в Турция, надделя над датския Вейле (ВИДЕО)

Ботев (Пд) с първи успех в Турция, надделя над датския Вейле (ВИДЕО)

"Канарчетата" победиха след гол на младия Ивайло Видев

Ботев Пловдив постигна минимална победа с 1:0 над датския Вейле в третата си контрола на турска земя. Единственото попадение за „канарчетата“ в първия успех в контролите реализира младият талант Ивайло Видев.

Дебют за пловдивчани направи новият вратар Матвей Игонен, който бе привлечен от Хебър. За датчаните титуляр бе бившият защитник на ЦСКА Раул Албентоса, а бившият бранител на Славия Стефан Велков бе резерва.

За „жълто-черните“ предстоят проверки с Рубин Казан и Динамо Москва в Турция и с Хебър Пазарджик в България преди началото на официалните мачове.

Началото на двубоя бе спокойно и на ниско темпо.

В 35-ата минута Ботев излезе напред в резултата с първото си положение. След центриране от корнер на първа греда Ивайло Видов се оказа най-добре позициониран в наказателното поле и прати топката в мрежата.

До края на първата част Матвей Игонен на два пъти показа страхотен рефлекс, избивайки удари на противникови фътболисти.

В първия четвърт час на втората част Вейле натисна и отбеляза две попадения, но и двете не бяха признати заради засади.

До края на срещата датчаните настиснаха още и имаха няколко възможности да изравнят резултата, но до попадение във вратата на Ботев така и не се стигна.

Стартов състав на Ботев: 84. Игонен, 18. Папазов, 2. Видев, 44. Диабате, 30. Балтанов, 88. Колев, 6. Мертенс, 17. Минков, 16. Акере, 42. Нвачукву, 93. Николов

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор