3. БИТКАТА ЗА ТИТЛАТА: Лудогорец не прости на Славия и дръпна на ЦСКА (ВИДЕО)

БИТКАТА ЗА ТИТЛАТА: Лудогорец не прости на Славия и дръпна на ЦСКА (ВИДЕО)

Шампионите нямаха проблеми у дома, Пиерос Сотириу герой

Лудогорец победи с 3:1 Славия в мач от 21-ия кръг на efbet Лига, игран в Разград.

Разградчани поведоха с два гола още преди почивката с точни удари на редовния заподозрян Пиерос Сотириу и новото попълнение Шоу.

Малко след началото на второто полувреме Радослав Кирилов върна "белите" в срещата, но Сотириу отново се разписа, за да оформи крайния резултат.

С успеха "орлите" събраха 51 точки и отново имат 4 т. преднина на върха пред ЦСКА. Славия остава с 29 пункта и заема 6-то място.

В следващия кръг Лудогорец гостува на Ботев Враца, хората на Златомир Загорчич приемат Локомотив София.

Още в 3-ата минута от пряк свободен удар Десподов центрира отлично, но Попадийн съумя да изчисти. Славия отвърна с удар на Дост три минути по-късно, но вратарят на шампионите се справи.

В 12-ата минута Десподов центрира от корнер, но Вуцов изби, при последвалата атака Текпетей стреля отлично, но топката профуча покрай гредата.

Лудогорец откри резултата в 18-ата минута, след като Сотириу се справи с Керчев и прати топката в близкия на вратаря ъгъл. Славия отвърна с опасна атака чрез Радослав Кирилов, но отбраната на "орлите" се справи.

Мануел Шоу се разписа за 2:0 в 29-ата минута на срещата. Десподов центрира отлично от корнер, а за играча на "орлите" остана само да се разпише във вратата на Вуцов.

Славия съумя да се върне в мача скоро след началото на второто полувреме. Радослав Кирилов се разписа в 53-ата минута, след като се справи с няколко играчи на домакините и реализира.

Лудогорец отговори подобаващо и в 66-ата минута Сотириу реализира втория си гол в мача, след като Вуцов спаси удар на Десподов, но не успя да реагира при удара на кипъреца. Четири минути по-късно Радослав Кирилов пусна отличен пас към Тасев, но той стреля много неточно. Кирил Десподов вкара топката в мрежата в 85-ата минута, но имаше вдигнат флаг за засада, а ситуацията беше преразгледана и с ВАР.

Лудогорец - Славия 3:1

Голмайстори: 1:0 Сотириу (18), 2:0 Шоу (29), 2:1 Кирилов (53), 3:1 Сотириу (65)

Лудогорец: 1. Падт, 7. Сантана, 11. Десподов, 19. Сотириу, 21. Карничник, 23. Шоу, 24. Вердон, 30. Пластун, 37. Текпетей, 90. Делев, 95. Каули

Славия: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 15. Георгиев, 37. Керчев, 4. Соарес, 77. Вълчев, 17. Дост, 73. Минчев, 11. Добрев, 10. Кирилов, 7. Бакеро

Разград, ст.: "Хювефарма Арена"

Съдия: Георги Гинчев

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа