България завърши 0:0 с Италия в световна квалификация

България и Италия не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в мач от група 8 на световните квалификации в зона "Европа". Отборът на Пламен Марков се представи достойно в първата си домакинска среща от този цикъл, демонстрирайки класна и грамотна игра. Като цяло двубоят не блесна със зрелищни моменти и изобилие от голови положения. Отборите започнаха спокойно и в началото на мача съвсем отсъстваха опасните положения пред двамата вратари. "Адзурите", които имаха лек превес в средата на терена, първи погледнаха към вратата на домакините. Това се случи в петата минута, когато Иванков влезе в краката на противников играч и топката беше изчистена в корнер. След изпълнението на статичното положение, вратарят се размина с топката, която за щастие излезе в аут.

България и Италия не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в мач от група 8 на световните квалификации в зона "Европа".
Отборът на Пламен Марков се представи достойно в първата си домакинска среща от този цикъл, демонстрирайки класна и грамотна игра. Като цяло двубоят не блесна със зрелищни моменти и изобилие от голови положения.
Отборите започнаха спокойно и в началото на мача съвсем отсъстваха опасните положения пред двамата вратари. "Адзурите", които имаха лек превес в средата на терена, първи погледнаха към вратата на домакините. Това се случи в петата минута, когато Иванков влезе в краката на противников играч и топката беше изчистена в корнер. След изпълнението на статичното положение, вратарят се размина с топката, която за щастие излезе в аут.
Гостите показваха по-голямо самочувствие и на няколко пъти си проправиха път в опасна близост да до вратаря Иванков. "Лъвовете" организираха бърза контраатака по дясното крило в 13-та минута, вследствие на която Бербатов направи атрактивна странична ножица. Ударът му, обаче бе блокиран от Канаваро.
Травмата, която получи Лусио Вагнер през седмицата се оказа по-сериозна от предвиденото и в 36-тата минута бразилец с български паспорт бе принудително сменен от Иван Иванов.
В средата на първата част българите упражниха териториален натиск, но все пак не успяха да стигнат до чисто голово положение. Десетина минути преди почивката Мартин Петров се опита да изненада Марко Амелия със силен удар от пряк свободен удар, който прелетя високо над гредата.
В края на първата част опасно центриране от фаул успя да застраши българската врата, но Иванков хладнокръвно боксира топката.
Нулевото равенство на почивката като че ли задоволяваше и двата отбора, които повече се стремяха да запазят вратите си сухи, отколкото да отбележат гол.
"Трикольорите" заиграха по-активно в началото на втората част и в 49-та минута Благой Георгиев получи топката на границата на наказателното поле и стреля в посока на италианската врата. Кълбото, обаче премина на два метра встрани от целта.
Първата по-сериозна опасност пред някоя от вратите дойде в 66-та минута след изпълнение на пряк свободен удар за италианците, но българският вратар Димитър Иванков улови отправения от Пепе изстрел.
Един от най-критичните моменти за българите дойде в 72-та минута, когато Джилардино получи топката на границата на пеналта, след отличен пас на Джузепе Роси, но я изпрати над вратата на Иванков. Няколко минути по-късно Де Роси също пропусна да се разпише. В края на двубоя и двата състава съвсем забавиха темпото, с което показаха, че нулевото равенство напълно ги удовлетворява. След този двубой Италия остава лидер в група 8 с актив от 7 точки в 3 мача. България има 2 точки в 2 мача. Следващият двубой на националите е на 15 октомври в Тбилиси срещу Грузия. Това е последният ни мач от световните квалификации за 2008 година.