3. Славия триумфира с титлата при девойките

Славия триумфира с титлата при девойките

„Белите“ победиха във финала в зала „Триадица“ Септември 97 със 77:65

Славия е новият шампион при девойките до 19-годишна възраст. „Белите“ победиха във финала в зала „Триадица“ Септември 97 със 77:65. Това е втора титла за тези момичета, които, водени от Силвия Пеева, преди няколко години спечелиха титлата и при момичетата до 16-годишна възраст.

Ивана Николова завърши за победителките с 29 точки, 13 борби и 5 откраднати топки. Валентина Веселинова и Патриция Балова вкараха по 13, Яна Карамфилова - 9 и 9 борби.

Константина Какогиани завърши с 32 точки за Септември 97, Йоана Денчева с 9 точки и 11 борби, а Виолета Григорова с 6 точки и 10 борби.

Бронзовите медали спечели миналогодишният шампион – Шампион 2006. Момичетата, вдени от Лъчезар Коцев, се наложиха срещу Берое Стара Загора в малкия финал с 59:55 и така взе реванш за загубата си от старозагорки в груповата фаза. Микаела Дамянова завърши с 28 точки и 18 борби, а 17 точки и 9 асистенции добави Ванина Василева. Златка Маданкова приключи с 15 точки и 15 борби, 15 реализира и Добромира Чанева, Деана Стояновска вкара 11.

Левски се класира на пето място след успех с 65:57 над Черно море Одесос с 65:57. Седмото място остана а Дунав 2016, който победи с 58:50 Чардафон.

За Най-полезен състезател на турнира бе обявена Ивана Николова от Славия. Константина Какогиани спечели приза за най-добър реализатор. Тя раздели наградата за най-много отнети топки със съотборничката си от Септември 97 Андреа Николова. Най-добър подавач е Ванина Василева от Шампион 2006, а най-добър борец – Златка Маданкова от Берое Стара Загора. Те бяха наградени от селекционера на женския национален отбор Стефан Михайлов.