3. Славия поведе в плейофа с Шампион 2006

Славия поведе в плейофа с Шампион 2006

В серията се играе до два успеха от три възможни мача

Славия победи Шампион 2006 с 83:50 (17:15, 21:14, 24:12, 21:9) като домакин в зала „Триадица“ в София в първа среща от плейофа за третото място в първенството на България по баскетбол за жени и поведе с 1-0.

В серията се играе до два успеха от три възможни мача.

Вторият сблъсък е в понеделник, 11 април, от 16 часа отново в зала „Триадица“.

Двата състава се изправиха един срещу друг и в двубоя за бронзовите медали в турнира за Купата на България на 19 февруари, като тогава „белите“ надделяха със 70:63.

Домакините от Славия имаха превъзходство през по-голямата част от мача, като единствено в първата част състезателките на Шампион 2006 успяха да поведат в резултата.

До почивката „белите“ натрупаха аванс от 38:29, а през второто полувреме контролираха двубоя.

След силна трета четвърт Славия дръпна с 62:41 и уверено стигна до победата.

Виолета Григорова беше най-полезна за състава, воден от старши треньора Георги Божков, с 23 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Мария Светославова се отчете с 13 точки, 3 борби и 5 асистенции.

За тима на Шампион 2006 Ванина Василева реализира 14 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Виктория Иванова добави 12 точки и 5 борби.

В събота продължава и финалният плейоф за титлата в женския баскетболен шампионат на страната.

Берое води в серията с 1-0 успеха срещу Монтана 2003 след победа в първия мач с 84:75.

Втората среща е от 17 часа отново в Стара Загора. Играе се до три победи от пет възможни двубоя.

Американска баскетболистка получи българско гражданство

Американската баскетболистка Кайла Хилсман получи българско гражданство и ще може да играе за женския национален отбор на страната ни

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача

Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Българският баскетболист отново беше над всички

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда