2. Баскетбол
  3. Славия изненада шампиона Нефтохимик

Славия изненада шампиона Нефтохимик

Левски и Монтана спечелиха сериите си с по 2:0 победи

Славия изненадващо победи като домакин шампиона Нефтохимик 2010 с 82:75 (17:19, 18:16, 15:19, 32:21) точки във втора среща от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за жени. Така "белите" изравниха серията на 1:1 победи, а третия мач е на 1-ви април от 16.00 часа в Бургас.

Възпитаничките на Петко Маринов водеха с 10-11 точки в определени моменти на мача и дори в началото на последната четвърт. Домакините от Славия обаче стигнаха до обрата във финалните по-малко от три минути, най-вече заради добрата стрелба на Светла Асенова.

Нели Пашева завърши с 25 точки за победителките. Стефка Николова добави 14 точки, а Светла Асенова вкара 12 точки. За шампионките Олга Дубровина се отличи с 23 точки. Катерина Дорогобузова направи дабъл-дабъл - 22 точки и 17 борби, а Мария Цанкова отбеляза 21 точки. Левски и Монтана 2003 спечелиха сериите си с по 2:0 победи и се класираха за полуфиналите. "Сините" разгромиха като гост Берое 07 с 30 точки разлика - 86:56.

Баскетболистките на Левски поведоха с 20 точки още в първата част - 35:15, а в последните 10 минути аванса на "сините" стигна 37 точки при резултат 82:45. За победителките Хуанита Уорд беше най-резултатна с 22 точки, а Петя Джамбазка добави 15 точки. За домакините Радостина Димитрова отбеляза 18 точки, а Деляна Коева завърши с 13 точки.

Монтана 2003 спечели гостуването си на Рилски спортист в Самоков с 80:71 точки. За гостенките пет баскетболистки завършиха с двуцифрен актив като най-резултатна с 24 точки и 10 борби бе Димана Макариева. С по 13 точки завършиха Ивелина Вранчева и Радмила Нешева. Във втория си мач за Рилски Жаклин Златанова записа дабъл-дабъл - 37 точки и 11 борби, а с 10 точки завърши Ан Фаръл.

Лидерът в класирането на редовния сезон Дунав 8806 се класира директно за полуфиналите. На полуфиналите Дунав ще играе с Левски, а Монтана 2003 с победителя от двойката Славия - Нефтохимик 2010.