2. Баскетбол
  3. Шампионките от Нефтохимик 2010 направиха хикс със Славия на 1/4 финалите за купата

Бургазлийки направиха 82:82 срещу "белите" в столицата

Шампионките от Нефтохимик 2010 направиха хикс със Славия  на 1/4 финалите за купата
Шампионът Нефтохимик 2010 Бургас завърши наравно със Славия като гост в първа среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за жени.

Отборът, воден от Петко Маринов, имаше предимство в резултата през по-голямата част от мача, който завърши 82:82 (22:19, 22:14, 16:23, 2:26) точки. Срещата-реванш е в Бургас на 1-ви февруари от 18.00 часа.

След равностойна първа част шампионките поведоха с 12 точки през вторите 10 минути – 40:28. През второто полувреме баскетболистките на Славия се опитаха да намалят пасива си и на два пъти успяха да се доближат на две точки до съперничките. 1:42 минути преди края "белите" губеха само с две точки - 75:77, но последва тройка на Мария Цанкова за гостенките.

29 секунди преди сирената отборът на Нефтохимик 2010 отново имаше само две точки преднина - 82:80. Последваха два наказателни удара на Зорница Найденова, която оформи крайния резултат.

За победителките най-резултатни бяха Катерина Дорогобузова с 29 точки и 8 борби, 20 точки и 6 борби добави Мария Цакова. За Славия се отличиха Нели Пашева с 25 точки, Стефка Николова с 18 точки, Антония Загорова с 15 точки и Александра Делчева с 10 точки.

Останалите две срещи от четеъртфиналите - Левски/Берое 07 и Рилски спортист/Монтана са по-късно днес. Лидерът Дунав Русе се класира директно за полуфиналите.