3. Монтана с лесен успех срещу Славия

Монтана с лесен успех срещу Славия

До края на сезона тимът на Мануел Марков ще играе само още един мач

Отборът на Монтана 2003 победи Славия с 87:51 (26:9, 23:14, 23:9, 15:19) като гост в София в отложен мач от 10-ия кръг в Първата тройка от първенството на България по баскетбол за жени. Успехът бе четвърти в този етап от шампионата за състава, воден от старши треньора Мануел Марков, който има и три поражения на второто място във временното класиране. Първи е тимът на Берое Стара Загора със седем победи от седем мача, а Славия заема третата позиция с осма поредна загуба.

Баскетболистките на Монтана 2003 доминираха през целия двубой като още след първата част поведоха с 26:9. До почивката разликата достигна 26 точки, оформени с кош на Габриела Николова за 49:23 в края на първото полувреме. И след почивката гостите продължиха да трупат аванс, който бе 40 точки при 72:32 преди последните 10 минути. До края на срещата най-голяма разлика стигна 41 точки.

Най-полезна за успеха на Монтана 2003 беше Марая Кинг с 22 точки и 14 борби. Санта Балкойене завърши с 20 точки, 5 борби и 12 асистенции, а Христина Иванова отбеляза 14 точки. В срещата не взе участие Виктория Стойчева.

За домакините от Славия Виолета Григорова реализира 11 точки и 6 борби, а Валентина Горанова се отчете с 10 точки и 4 борби.

До края на редовния сезон в първенството при баскетболистките остава само един двубой, в който Монтана 2003 е домакин на лидера Берое на 2 април.

Американска баскетболистка получи българско гражданство

Американската баскетболистка Кайла Хилсман получи българско гражданство и ще може да играе за женския национален отбор на страната ни

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача

Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Българският баскетболист отново беше над всички

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда