3. Дунав Екон (Русе) разби Славия - 105:71

Дунав Екон (Русе) разби Славия - 105:71

Най-резултатна за победителките беше влязлата като резерва Даниел Бъргин, която отбеляза 20 точки

Дунав Екон (Русе) логично победи Славия със 105:71 в последния мач от XIV кръг на женското първенство. Най-резултатна за победителките беше влязлата като резерва Даниел Бъргин, която отбеляза 20 точки, а Наталия Ануфриенка и Наталия Топалова добавиха съответно по 19 и 17 точки за успеха. За домакинките от Славия Радостина Славова реализира 23 точки, а Тонка Тенчева се отчете с 13.

Срещата беше равностойна само през първите две минути, като след това гостенките показаха, че са по-класният отбор започнаха да трупат преднина и спечелиха първата четвърт с 40:12. Смазващата преднина позволи на наставника на Дунав Георги Божков да пусне в игра и резервите, което се отрази на качеството на игра на неговия отбор. Все пак, русенки спечелиха и тази част с 25:17, като по този начин си осигуриха преднина от 36 точки - 65:29.

Единствената интрига през през второто полувреме беше с каква разлика ще победят баскетболистките на Дунав. В началото на третата част, Георги Божков отново заложи на титулярния си състав, като искаше тотално да смаже съпротивата на Славия и логично разликата скочи на 42 точки - 88:46.

През последните десет минути на мача, Божков заложи на много интересна петица, като извади Даниел Бъргин и пусна на нейно място Шарел Алън. Четвъртата част започна със серия от 9:2 в полза на Славия за 55:92, но беше очевидно, че гостенките няма за какво да се притесняват. Последният съдийски сигнал в мача дойде при резултат 105:71 в полза на Дунав Еконт.

ОБЗОР: Рилски спортист остана непобеден в НБЛ

Вижте всички резултати и класирането при мъжете

ОБЗОР: Берое и Монтана 2003 с победи в женската НБЛ

Вижте всички резултати и класирането

Американска баскетболистка получи българско гражданство

Американската баскетболистка Кайла Хилсман получи българско гражданство и ще може да играе за женския национален отбор на страната ни

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача

Олимпиакос и Везенков с драматична загуба от Байерн (ВИДЕО)

Българският баскетболист отново беше над всички

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Вижте всички резултати

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда