3. Черноморец удари ЦСКА и запази върха в НБЛ

Черноморец удари ЦСКА и запази върха в НБЛ

Бургазлии спечелиха като гости с 84:79

Вицешампионът Черноморец (Бургас) победи като гост ЦСКА с 84:79 (17:24, 23:17, 22:20, 22:18) в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Бургазлии остават на върха във временното класиране с 16 победи и 3 загуби, а баскетболистите на Росен Барчовски заемат четвъртото място с 12 успеха и 6 поражения.

Двата отбора изиграха равностоен мач, но в последната част играчите на Васил Евтимов успяха да поведат и нанесоха трето поредно поражение на "армейците".

Двубоят за домакините пропуснаха Брандън Йънг и Кейлъб Уесън, които се разделят с клуба. За "акулите" в игра се завърна Христо Захариев.

"Червените" спечелиха първа част с 24:17, а на почивката имаха аванс от 41:40. Гостите от Бургас успяха да вземат лека преднина с 62:61, а при оставащи 2:50 минути Андрей Иванов вкара кош за 76:70 за Черноморец. До края на двубоя баскетболистите на Евтимов удържаха предимството си в резултата и стигнаха до крайния успех.

За Черномореж Захариев завърши с 24 точки и 9 борби, 17 точки вкара Шон Смит, а с 13 точки и 8 асистенции се отличи Травис Макконико. 13 точки добави и Андрей Иванов.

За ЦСКА с 22 точки завърши Венцислав Петков, с по 15 Георги Боянов и Александър Радукич, а 13 точки реализира Виктор Гергов.

В следващия кръг на 3 февруари Черноморец ще приема Академик (Пловдив), докато столичани ще гостуват на Шумен.

Утре Берое (Стара Загора) излиза срещу Черно море Тича.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки