2. Баскетбол
  3. Берое с тежко поражение от косовари в Балканската лига (ВИДЕО)

Берое с тежко поражение от косовари в Балканската лига (ВИДЕО)

В зала "Общинска" старозагорци загубиха с 82:124

Берое претърпя тежко поражение с 82:124 от косоварския Пея в полуфинален двубой в Балканската лига, който се изигра в старозагорската зала „Общинска“.

Пея започна много силна първата част, след като поведе с 35:20 след 10 минути игра. До полувремето Берое вече изоставаше с 29 точки при 40:69. Българският отбор допусна 40 пункта в третия период и преди началото на последната четвърт изоставаше с 53 точки при 56:109. До края Берое стопи пасива си, но в крайна сметка бе разгромен с 82:124.

Най-резултатен в мача бе канадецът от Пея Девоу Джоузеф с 36 точки, а американецът на Берое Даруис Хал завърши с 29 точки.

В неделя Пея ще играе финал срещу израелския Апоел Беер Шева, който по-рано днес се наложи над черногорския Милениум със 123:72. Преди финала Берое ще играе срещу Милениум в спор за третото място във финалната четворка.