2. - Българи в чужбина
  3. Болтън върти хикс с Уигън, Вила пада у дома от Съндърланд (видео)

Болтън върти хикс с Уигън, Вила пада у дома от Съндърланд (видео)

Мартин Петров влезе като резерва в 83-ата минута, докато Стилиян игра 88 минути за бирмингамци

Мартин Петров влезе в 83-ата минута при равенството на Болтън с Уигън 1:1, докато Стилиян започна титуляр за Астън Вила и остана до 88-ата минута при загубата на своя тим от Съндърланд с 0:1.

Първи на „Рийбок стейдиъм” своя удар нанесе отборът на Болтън, който поведе в 54-ата минута чрез Родриго Морено. Испанецът се разписа от труден ъгъл от близко разстояние, след като бе добре изведен от Марк Дейвис. Домакините имаха леко предимство във владението на топката, повече бяха и отправените удари от тях към противниковата врата. Отборът на Марто Петров обаче бе наказан десет минути преди края от Рони Стам, който изравни резултата с удар с левия крак от непосредствена близост след подаване на Стив Гохури.

Мачът с другото българско участие се разви още по-зле. На „Вила Парк” отборът на Стилиян Петров и този на Съндърланд вървяха към нулево реми. В 68-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Емил Хески бе изгонен с директен червен картон, заради сбиване със съперников играч. Това се отрази на играта на Вила и в 80-ата минута Филип Бардсли от отбора на гостите наказа бирмингамци с хубав удар извън наказателното поле. В 86-ата минута численото равенство на терена бе възстановено след като влезлият като резерва Зенден си изкара втори жълт картон. Това обаче не помогна на отбора на Стилиян Петров да вземе поне точка от този мач и резултата се запази докрая.

След изиграните двубои в Премиършип тази вечер отборът на Болтън заема 7-о място с актив от 30 точки, докато Астън Вила е на незавидната предпоследна позиция с 21 точки.

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0