2. Астън Вила
  3. Градското дерби на Бирмингам завърши наравно 1:1 (видео)

Градското дерби на Бирмингам завърши наравно 1:1 (видео)

Бирмингам поведе, но футболистите на Вила показаха характер, връщайки се в мача, Стилиян Петров с цял мач на „Сейнт Андрюс”

Отборите на Бирмингам и Астън Вила завършиха наравно 1:1 в мач от 23 кръг на английската Висша лига. Домакините поведоха в 49-та минута чрез Джонсън. Астън Вила изравниха изравниха чрез Колинс в 73-та минута и резултатът остана непроменен до края.

Двубоят започна с високо темпо, като домакините владееха повече топката. Още в 4-та минута Крис Гарднър от Бирмингам опита удар по посока вратата на Брад Фридъл, но извън целта. До първите петнадесет минути на двубоя владението на топката беше 68 на 32 процента в полза на домакините.

В 23-та минута Кийрън Кларк от Вила стреля опасно и нацели гредата зад Фостър. Пет минути по-късно Кейт Фахей пробва рефлекса на Брад Фридъл, но ударът му дори не бе в рамките на вратата.

През следващите минути играта се пренесе в по-голямата си част в средата на терена и чистите положения липсваха. Оспорваният двубой бе лишен от грубости и беше приятен за наблюдаване. В 44-та минута Марк Олбрайтън от гостите опита да стреля от средна дистанция, но топката срещна тялото на противников бранител. До края на първата част нямаше опасни ситуации и двата отбора се оттеглиха при 0:0 на почивката.

Любопитен момент бе и гредата в 20-та минута, която нацели Джон Карю с глава след центриране отдясно и удар с глава на Агболанхор.

Втората част започна чудесно за Бирмингам, които поведоха с 1:0 благодарение на гол на Роджър Джонсън в 49-та минута. В 59-та минута Мат Дербишир от домакините опита удар, който обаче бе спасен от Фридъл без трудности.

В 73-та минута Вила изравни чрез Джеймс Колинс, а само три минути по-късно можеше вече да води, но ударът на Стюърт Даунинг беше спасен.

До края на срещата гостите натиснаха съперника си и можеха да спечелят мача, но удари на Делфунесо и Стилиян Петров не сполучиха. Делфунесо дори нацели гредата само пет минути преди края на редовното време.

Все пак градското дерби завърши без повече голове при резултат 1:1. След хикса Астън Вила са на 17 позиция в класирането с 22 точки, точно зад Бирмингам, които са 16-ти с 23.

Заглавията на Острова: На "Олд Трафорд" виждат Карло Анчелоти като наследник на Мойс

Юнайтед дава Чичарито за Ленън, Сити иска Дани Алвеш, Моуриньо заплаши всичките си нападатели, Гигс прокуден от Мойс

Уейн Рууни полетя срещу  “протестиращия” самолет и донесе победата за Юнайтед (ВИДЕО)

“Червените дяволи” намалиха огъня около Мойс след 4:1 над Астън Вила

"Протестният" самолет с банер "Грешният - Мойс вън" мина над "Олд Трафорд"

Недоволните от Дейвид Мойс фенове на Юнайтед очаквано изразиха недоверието си към шотландеца

Мойс: Дори и на съра щеше да му е трудно

Преди днешния двубой на "Олд Трафорд" с Астън Вила се очаква полетът на "протестния" самолет

Мойс: Повечето фенове ме подкрепят и разбират какво се случва

„В началото сме на едно дълго пътуване, а във вторник играем срещу навярно най-силния клуб в Европа”

Заглавията на Острова: Сезонът на Юнайтед ще се отрази на образа на Висшата лига по света

Брендън Роджърс обмисля да направи трансферна бомба с Ашли Коул през лятото, КПР са пропуснали шанса да привлекат Златан Ибрахимович, докато е бил тийнейджър и още

Заглавията на Острова: Дейвид Мойс наказа Крис Смолинг за пиянска изцепка

Реал Мадрид иска Джо Харт, Бакари Саня на път към Манчестър Сити, Венгер загатна за напускане на Арсенал

Заглавията на Острова: Давид Силва критикува Юнайтед, че не използва пълния потенциал на Хуан Мата

Мертезакер обвини времето за загубите на Арсенал, Юнайтед взима Коентрао за 10 млн., Венгер забива Шчесни на пейката

Моуриньо: ФА ме третира различно спрямо останалите

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо смята, че Футболната асоциация се отнася към него предубедено