2. - Англия
  3. Тотнъм с втора поредна победа под ръководството на Андре Вияш-Боаш (ВИДЕО)

Тотнъм с втора поредна победа под ръководството на Андре Вияш-Боаш (ВИДЕО)

"Шпорите" спечелиха с 2:1 срещу Куинс Парк Рейнджърс, въпреки че губеха с 0:1 на почивката на мача

Отборът на Тотнъм постигна втора поредна победа във Висшата лига под ръководството на Андре Вияш-Боаш, след като днес се наложи с 2:1 като домакин на „Куинс Парк Рейнджърс” в мач от 5-ия кръг на английското първенство. Двубоят се игра на стадион „Уайт Харт Лейн”, а гостуващият тим имаше аванс от едно попадение на почивката на мача. През втората част обаче „шпорите” осъществиха обрат, след като реализираха два гола, и по този начин се поздравиха с трите точки.

В първия четвърт час на двубоя и двата отбора имаха своите възможности за отбелязване на гол, но с пропуски за Тотнъм на два пъти се отчете Джърмейн Дефоу, а добри положения за Куинс Парк Рейнджърс не успяха да реализират Клинт Хил, Райън Нелсен и Джуниър Хойлет.

Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Боби Замора преодоля Брад Фридел след удар с десния крак и по този начин изведе гостите с гол напред. До почивката Тотнъм не успя да изравни и така след 45 минути игра Куинс Парк Рейнджърс водеше с 1:0.

Тотнъм бе по-добрият отбор през второто полувреме и след няколко пропуска пред Жулио Сезар, в 59-ата минута равенството бе възстановено, след като гол в собствената си врата си отбеляза Алехандро Фаурлин. Само две минути по-късно пълният обрат бе осъществен – удар на Гарет Бейл бе спасен от Жулио Сезар, след което топката срещна напречната греда, но отиде право в краката на Джърмейн Дефоу, който го прати в мрежата на гостите за 2:1.

До края на двубоя „шпорите” имаха още възможности пред вратата на съперника, но ново попадение в срещата не падна и воденият от Андре Вияш-Боаш тим спечели мача с 2:1.

След тази победа Тотнъм е с актив от 8 точки и заема 8-ото място в подреждането. Куинс Парк Рейнджърс пък се намира в зоната на изпадащите – на 19-ото място, и има едва 2 точки.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)