2. Зимни спортове
  3. ЦСКА разби Левски на хокей

ЦСКА разби Левски на хокей

"Червените" смачкаха вечния съперник с 21:3

ЦСКА разгроми Левски с 21:3 (5:0, 5:2, 11:1) в мач от първия кръг на Държавното първенство по хокей на лед. "Червените" имаха огромно превъзходство срещу обновения и изцяло подмладен тим на съперника, като петима играчи се отличиха с хеттрик. Росен Христов, Иван Велев, Мартин Бояджиев, Атанас Атанасов и Юрай Душичка реализираха по три гола за убедителния успех на "армейците". Левски имаше сериозни проблеми с финансирането и окомплектуването на състава за новия сезон и до последно участието на отбора в шампионата беше под въпрос.

Старши треньорът Николай Янков не успя да проведе нормална подготовка, което също оказа влияние. Титулярният страж на "сините" Ивайло Асенов игра до средата на втората част, когато заради контузия беше принудително заменен при 0:6 от резервата Любомир Николов, който в последствие допусна 15 попадения във вратата си. ЦСКА записа втора победа в първия кръг и е лидер в класирането с пълен актив от 6 точки. Левски и НСА са с по 0 точки, а шампионът Славия стартира сезона в четвъртък срещу НСА.